Mamy mistrza kicboxingu wśród seniorów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na początku kwietnia w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i kobiet w kickboxingu w formułach light-contact i point-fighting. Płocczanie przywieźli z nich dwa medale – brąz i złoto.

Rywalizacja trwała przez dwa dni i odbywała się jednocześnie na dwóch planszach w obu formułach. Walki stoczyli zawodnicy i zawodniczki z 31 klubów z całej Polski. Z Płocka przyjechali czterej zawodnicy z klubu LKS „Puncher” Płock, którzy wystartowali w formule walki point-fighting.

W najcięższej kategorii wagowej, +94 kg, Maciej Wierzchowski w walce półfinałowej uległ Łukaszowi Świderskiemu z „X Fight” Piaseczno (pięciokrotnemu mistrzowi polski i trzykrotnemu wicemistrzowi polski seniorów). Tym samym do zdobytych w roku 2011 i 2012 dwóch srebrnych medali MP seniorów, dorzucił medal brązowy.

Najbardziej doświadczony i pełniący jednocześnie funkcję trenera klubu, Piotr Maślanka, wystartował w kategorii wagowej -84 kg. W walce półfinałowej spotkał się z Bartłomiejem Antczakiem, reprezentującym klub „Alien Kick” Łódź. Piotrowi udało się go pokonać w regulaminowym czasie trzech rund werdyktem 9:2. W niedzielnym finale przeciwnikiem Piotra był Maciej Kwaśniak, zawodnik klubu KS „Orient” Częstochowa (mistrz i wicemistrz Europy 2012 r. w taekwondo oraz mistrz i wicemistrz Polski w taekwondo). Walka finałowa zakończyła się zwycięstwem płocczanina wynikiem 15:10.

– 22 lata czekałem na ten sukces, gdyż tyle czasu trenuję już tę dyscyplinę – powiedział po walce wzruszony i szczęśliwy Piotr Maślanka. – Do samego końca wierzyłem w niego, a że wiara w moim przypadku nie była abstrakcją, mimo upływających u mnie lat, wskazywał na to zauważalny i wciąż trwający progres. Jeśli chodzi o formułę walki point-fighting, w 2008 roku zdobyłem brązowy medal MP, w 2012 – srebrny medal i tytuł wicemistrzowski, a w 2014 – złoto. Tym samym, w efektownym stylu dołożyłem najwyższe, brakujące mi dotychczas trofeum w postaci złotego medalu i tytuł Mistrza Polski Seniorów w kickboxingu w formule point-fighting. To mój życiowy, wymarzony sukces jako zawodnika w kicku i ukoronowanie mojej długiej i wciąż trwającej kariery zawodniczej, to taka wisienka na torcie wśród pozostałych niższych jej sukcesów – dodał.

Dotychczas w Mistrzostwach Polski Seniorów w kickboxerskiej formule point-fighting tylko dwóm zawodnikom i jednej zawodniczce, reprezentującym płockie kluby, udało się zdobyć złote medale i tytuły. Ostatni z nich miał miejsce aż 12 lat temu. Piotr jest więc dopiero trzecim wśród mężczyzn i czwartym łącznie z kobietami płockim zdobywcą tego lauru.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji