Małachowiacy są… happy [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uczniowie najstarszej szkoły w Polsce mają powody do zadowolenia. Ich szkoła pięknieje, wkrótce będzie udostępniana nawet zwiedzającym, mają coraz lepsze warunki do nauki. Nic dziwnego, że występują w teledysku do piosenki Pharella Williamsa “Happy”.

Nagranie, opatrzone komentarzem “Płock też jest happy”, zrealizowała firma BLTNstudio, która podobny klip wyreżyserowała we Włocławku. Uczniowie Małachowianki w różnych plenerach Płocka, w tym swojej szkoły, tańczą w rytm piosenki. Widzimy ich na dziedzińcu uczelni, Starym Mieście, schodach, prowadzących na plażę czy ulicy Grodzkiej. Z pełnym poświęceniem poruszają się w rytm zimowej scenerii, robiąc orła na śniegu czy… skacząc do lodowatej wody.

Trzeba przyznać, że takie filmiki bardzo cieszą i doskonale promują nasze miasto. Od 24 marca klip obejrzało blisko 6 tysięcy osób. Gratulujemy pomysłu i… odwagi :)

Przy okazji przypomnijmy, że w wyniku odkryć archeologicznych w murach LO im. S. Małachowskiego, a ściślej mówiąc w dawnej Kolegiacie św. Michała, powstanie swoista ścieżka dydaktyczna, biegnąca tuż nad reliktami dawnej zabudowy i architektury, w sposób umożliwiający ich pokazanie. Dzięki obniżeniu terenu i wykonaniu schodów zejściowych, możliwe będzie bezpośrednie oglądanie odkryć i udostępnienie ich dla zwiedzających. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach RPO województwa mazowieckiego 2007-2013.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji