Mała matura trwa. Gimnazjaliści po drugim dniu testów [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Egzamin gimnazjalny trwa. Dziś, w czwartek, 24 kwietnia, prawie 380 tysięcy młodych Polaków pisało test z nauk ścisłych. Szkoły sprawdzały wiedzę gimnazjalistów z fizyki, chemii, biologii, geografii i matematyki. Jak płocczanie oceniają drugą część egzaminu?

Wczoraj uczniowie z polskich gimnazjów musieli zmierzyć się z testem z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, a także języka ojczystego. Opinie na temat środowego testu były skrajne – dla jednych był to przysłowiowy “spacerek po parku”, dla innych zaś ciężka wyprawa w strome Himalaje. Testy, jakie uczniowie zaliczali wczoraj, miały być jednak preludium do dnia dzisiejszego: testu z przyrody oraz nauk ścisłych.

Udaliśmy się z kamerą do jednego z płockich gimnazjów, by sprawdzić emocje młodych płocczan tuż po wykonaniu najważniejszego testu w ich dotychczasowej edukacji. Jak się okazało, matematyka – której tak obawiali się uczniowie podczas wczorajszej rozmowy z nami – nie jest taka straszna, jak ją malują, a dzisiejszy test, który spędził uczniom Gimnazjum nr 13 w Płocku najwięcej snu z powiek, okazał się łatwy. – Nie było tak źle – skomentował jeden z uczniów. – Test nie przysporzył mi zbyt wielu problemów, jutra też się nie boję – podczas testu próbnego osiągnąłem prawie sto procent z języka angielskiego – wspomina w rozmowie z nami przyszły absolwent Gimnazjum nr 13.

Jutro trzeci, ostatni dzień egzaminu. Uczniowie zmierzą się z testem z języka obcego. Rozpocznie się on punktualnie o godzinie 9. Gimnazjaliści napiszą egzamin z jednego z wybranych przez siebie języków obcych, wśród których – tradycyjnie – króluje język angielski.

Zobaczcie naszą sondę sprzed Gimnazjum nr 13 w Płocku, w której wystąpili również uczniowie Gimnazjum nr 5!

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji