Madryt zawitał do Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dzisiaj, 12 listopada, o godz. 20 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku odbędzie się spektakl teatru Kompania PRIMAVERA pt. “Madryt 03”.

Spektakl inspirowany jest zamachami w Madrycie, w jego drugą rocznicę (11 marca) odbyła się premiera. Ten dwuaktowy dramat utrzymany jest w konwencji onirycznej wędrówki przez ludzkie wnętrze, ożywiony ekspresywnym tańcem z wykorzystaniem współczesnych technik “physical theater”, jest artystyczną ilustracją współczesnej obyczajowości. Artyści dotykają tematów niewygodnych, często skrywanych, choć istotnych i podstawowych dla budowania relacji międzyludzkich, takich jak tolerancja, asymilacja, homoseksualizm czy religia.

Zamach terrorystyczny w madryckim metrze z 2004 roku staje się jedynie pretekstem do podjęcia artystycznej dyskusji, której głównym tematem jest próba odzwierciedlenia współczesnych relacji międzyludzkich oraz zmagań człowieka w dążeniu do określenia własnej tożsamości.

Na przedstawienie zaprasza osobiście reżyser Dariusz Lewandowski – tancerz i choreograf, znany również widzom serialu “KLAN”. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16. roku życia. Wstęp wolny.

Teatr Kompania PRIMAVERA pt. “Madryt 03”
12 listopada 2012 godz. 20
MDK, ul. Tumska 9a

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji