Do Płocka już wkrótce zawita musical “Król swingu”. Maciej Stuhr, Kuba Badach, Sonia Bohosiewicz oraz Natalia Rybicka – to nazwiska, które gwarantują niezapomnianą muzyczną przygodę!

W wielkim stylu powraca musical, inspirowany filmem “Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego. Produkcja swoją premierę miała 15 stycznia 2016 roku, a do tej pory obejrzało ją ponad 190 tysięcy widzów. Obraz otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W musicalu w rolach głównych występują znani z filmu Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka, do których dołączyli Kuba Badach, Wojciech Paszkowski i Grzegorz Pierczyński. Po tak dużym sukcesie, film “wychodzi” poza ekrany kinowe i przeradza się w musical, który jest jeszcze bliżej widza.

“Król swingu” to propozycja dla miłośników dobrej muzyki i teatru. Gwiazdy, które występują na scenie, są gwarancją dobrej zabawy i rozrywki na najwyższym poziomie. Co więcej, muzykę na żywo – interpretacje kultowych utworów Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Cole’a Portera – wykonuje orkiestra Big Collective Band pod dyrekcją wybitnego jazzmana Wiesława Pieregorólki, w składzie obejmującym czołówkę polskiej sceny jazzowej. Półtoragodzinny spektakl będzie pełen przebojów, interpretacji utworów Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Cole’a Portera. Na żywo usłyszymy m.in.: “I’m Getting Sentimental”, “On the Sunny Side of the Street”, “Chattanooga Choo Choo” czy “I’ve Got You Under My Skin”.

Choreografię, nawiązującą do lat 50. XX wieku, specjalnie na potrzeby musicalu stworzyła Agnieszka Brańska, na co dzień związana z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie pracowała m.in. przy spektaklach “Deszczowa piosenka” oraz “Mamma Mia!”. Scenografię przygotował Mariusz Napierała. Za reżyserię odpowiada Sebastian Gonciarz, twórca sukcesu musicalu “Mamma Mia!”.

Fabuła musicalu inspirowana jest historią filmową. “Król swingu” Fabian Apanowicz (w tej roli Maciej Stuhr) wraca po latach z Wielkiej Brytanii do Polski i w Ciechocinku, gdzie mieszka jego siostra (Sonia Bohosiewicz), próbuje stworzyć swingowy big band. Pierwszą osobą, jaką udaje mu się pozyskać do współpracy, jest Stypa (Kuba Badach) – przedwojenny trębacz, który po wojnie pracuje jako milicjant. Wkrótce Apanowicz nawiązuje też romans z Modestą Nowak – nauczycielką angielskiego o pięknym głosie (Natalia Rybicka). Nowe przedsięwzięcie jest tymczasem bacznie obserwowane przez milicję (w role funkcjonariuszy wcielili się Wojciech Paszkowski i Grzegorz Pierczyński).

“Król swingu” to musical, który łączy w sobie miłość, pasję, talent i… rozczarowanie uczuciem. Czy bohaterów czeka pomyślne zakończenie tej historii?

“Król swingu”
22 października godz. 19
Orlen Arena, Plac Celebry Papieskiej 1
Bilety już w sprzedaży (od 79 zł) do kupienia poprzez stronę www.cojestgrane24.pl. Informacja i sprzedaż grupowa: Albert Production: 601-098-508.

Organizatorem wydarzenia są: Agora S.A., Festival Group i Albert Production.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji