REKLAMA

Macie pomysł na film? Możecie wygrać dofinansowanie

REKLAMA

„Body/Ciało”, „Miasto 44” czy „Ostatnia rodzina” to niektóre z filmów, które uzyskały finansowe wsparcie z Mazowieckiego Funduszu Filmowego. Od poniedziałku, 11 stycznia, swoje produkcje można zgłaszać do tegorocznej edycji tego konkursu. Tym razem do zgarnięcia jest łącznie 800 tys. zł. Już po raz szósty filmowców wesprze samorząd województwa mazowieckiego.

Organizatorem tego konkursu jest Mazowiecki Instytut Kultury (MFF działa w ramach tej instytucji). W czasie ostatnich pięciu lat, dzięki tej inicjatywie do filmowców trafiło 4,2 mln zł, pochodzących z budżetu województwa mazowieckiego. Łącznie o finansowe wsparcie ubiegało się ponad 200 produkcji. Tylko w ubiegłym roku w konkursie wzięło udział 39 projektów: 20 filmów dokumentalnych, 14 fabularnych i 5 animacji.

– Mam zaszczyt być członkiem komisji, która już od sześciu lat w ramach Mazowieckiego Funduszu Filmowego przyznaje wsparcie na produkcje filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Do tej pory kwotą 4,2 mln zł dofinansowaliśmy w sumie 26 produkcji filmowych. Serdecznie zapraszam wszystkich filmowców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W tym roku, w szóstej edycji konkursu MFF do wygrania jest w sumie 800 tys. zł. Środki te można przeznaczyć na dofinansowanie filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Szanse na zdobycie środków mają produkcje, które są powiązane z województwem mazowieckim, np. poprzez tematykę lub miejsce realizacji filmu.

Dodatkowym atutem projektów może okazać się udział w produkcjach twórców lub przedsiębiorców z Mazowsza. Punktowany będzie także budżet, jaki filmowcy planują wydać w naszym województwie. Co ważne, wsparcie z MFF nie może przekraczać 50% wartości całej produkcji, a środki uzyskane dzięki konkursowi muszą zostać wydane do końca 2016 roku.– Ze względu na nasze możliwości finansowe, Mazowiecki Fundusz Filmowy jest funduszem domykającym budżety produkcyjne, niemniej jednak doświadczenie lat ubiegłych pokazuje, że może być istotny także dla filmów o dużym potencjale festiwalowym i frekwencyjnym – dodaje p.o. dyrektora Mazowieckiego Instytutu Kultury – Iwona Wujastyk.

Na zgłoszenie swoich produkcji do konkursu filmowcy mają trzy tygodnie. Termin zgłoszeń upływa 29 stycznia bieżącego roku. Filmy po przejściu oceny formalnej będą oceniane przez ekspertów, a następnie również przez komisję konkursową, która wybierze najlepsze z nich.

Wnioski można składać w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie, w godz. 10-16, pokój nr 9. Wniosek powinien zostać złożony w formie papierowej, w czterech egzemplarzach oraz w formie zapisu elektronicznego.

Szczegółowe i wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu znajdziecie TUTAJ.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU