Jutrzenka Płock wraca do gry – i to w wielkim stylu. Po dwóch latach intensywnej pracy, klub nie tylko odbudował swoje struktury, ale dziś realnie walczy o awans do wyższej ligi. O kulisach tej drogi, wyzwaniach i planach na przyszłość w podcaście „Aktywnie na Sportowo” opowiedział prezes MMKS Jutrzenka Płock, Łukasz Chrobot.
Dwa lata odbudowy
Jak podkreśla prezes, ostatnie dwa lata to przede wszystkim czas porządkowania i budowania wszystkiego od podstaw.
– Dwa lata ciężkiej pracy. Najpierw trzeba było uporządkować dokumentację, finanse, odbudować relacje ze sponsorami. To był fundament – mówi Łukasz Chrobot.
Dziś efekty tej pracy są widoczne. W klubie trenuje już ponad 100 dzieci, a drużyna seniorek plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli pierwszej ligi.
– Pniemy się do góry i idziemy do przodu. Chcemy awansować – podkreśla prezes.
Jutrzenka na sportowej mapie Płocka
Płock od lat kojarzony jest ze sportem na wysokim poziomie – głównie za sprawą piłki ręcznej i nożnej. Jutrzenka chce być kolejnym ważnym elementem tej układanki, tym razem w kobiecej piłce ręcznej.
– Mamy w mieście silne kluby, od których możemy się uczyć. Ale też chcemy współpracować i rozwijać sport kobiecy – zaznacza Łukasz Chrobot.
Jego zdaniem, inwestowanie w sport to inwestowanie w młodych ludzi. Szczególnie dziś, gdy dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami.
– Wypychajcie dzieci z domów na treningi. Sport wychowuje i daje doświadczenia, których nie zastąpi nic innego – apeluje prezes Jutrzenki.
Walka o awans
Sezon powoli dobiega końca, a przed drużyną decydujące mecze. W maju planowane są baraże, które mogą otworzyć Jutrzence drogę do wyższej ligi.
– Nie możemy powiedzieć, że awans jest nierealny. Wyjdziemy i będziemy się o niego bić – mówi prezes.
Jak podkreśla, kluczowa jest jedność zespołu – nie tylko zawodniczek, ale też trenerów, działaczy i rodziców młodych zawodniczek.
Sukces to nie tylko tabela
Za dobrymi wynikami stoją także trafione decyzje kadrowe. Klub przeprowadził transfery, które – jak widać obecnie po wynikach – okazały się strzałem w dziesiątkę.
– Dziewczyny się zgrały, stworzyły zespół i to widać na boisku. Ale to zawsze ryzyko, mogło się nie udać – przyznaje Łukasz Chrobot.
Największe wyzwanie? Finanse
Choć sportowo Jutrzenka jest na fali wznoszącej, klub – jak wiele innych – mierzy się z wyzwaniami finansowymi.
– Najtrudniejsze są środki finansowe. To one w dużej mierze decydują o możliwościach rozwoju – mówi wprost prezes.
Jednocześnie podkreśla, że kluczowe są rozmowy i współpraca – zarówno z miastem, jak i partnerami biznesowymi.
„Zrobiłbym to jeszcze raz”
Mimo trudności, Łukasz Chrobot nie ma wątpliwości – decyzja o objęciu funkcji prezesa w upadającym wówczas klubie była słuszna.
– Lubię wyzwania. Dziś mam bagaż doświadczeń i widzę, jak to wszystko działa. Ale decyzji bym nie zmienił – podkreśla.
Sport zaczyna się od dzieci
Jednym z najważniejszych filarów klubu jest szkolenie najmłodszych. To właśnie tam – zdaniem prezesa – zaczyna się prawdziwy rozwój.
– Nie chodzi tylko o wyniki. Chcemy, żeby dzieci zdobywały doświadczenie, uczyły się samodzielności i łapały sportowego bakcyla – wyjaśnia.
Teraz czas na kibiców
Na koniec rozmowy padło zaproszenie do mieszkańców. Klub liczy na wsparcie z trybun, szczególnie w kluczowym momencie sezonu.
– Chciałbym, żeby hala wypełniła się do ostatniego miejsca – podkreśla prezes, zapraszając już w najbliższą sobotę, 28 marca o godz. 15 do sali sportowej SP16 przy ul. Piasta Kołodzieja 7 do kibicowania drużynie Jutrzenki, która zagra z KS Pyrki Poznań.
Jutrzenka Płock jest dziś w momencie przełomowym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najbliższe tygodnie mogą zapisać się w historii klubu, jako początek nowego rozdziału.

















![Wojsko w Płocku. Trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wojsko_a-1-360x180.jpg)


![Młodzież pomaga młodzieży. Trwa pilotaż wsparcia rówieśniczego [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/julita-360x180.jpeg)


![Kto zapłaci za zmiany w lokalnej edukacji? [LIST RODZICÓW]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/przedszkole_rodzice-360x180.jpg)

![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)









![Maraton życia i… książek. Tomasz Kominek o aktywności fizycznej i umysłowej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/tomasz_kominek1-360x180.jpeg)



![PSL rozmawia o Polsce w Płocku. Kolej, S10, uniwersytet, wojsko… [FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/PSL_30032026-2-360x180.jpg)




