REKLAMA

Letni Festiwal Muzyczny rozpoczęty

REKLAMA

Znany akordeonista Marcin Wyrostek wraz ze swoim zespołem i Płocką Orkiestrą Symfoniczną zainaugurował tegoroczny Letni Festiwal Muzyczny. W niedzielny wieczór sala koncertowa przy Kolegialnej zapełniła się fanami muzyki klasycznej.

W niedzielę, 28 czerwca, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbyła się inauguracja 17. Letniego Festiwalu Muzycznego. Tym razem bohaterem wydarzenia był Marcin Wyrostek wraz z zespołem Tango Corazone. Akordeonista jest zwycięzcą drugiej edycji programu „Mam talent”. I trzeba przyznać, ani jury konkursu, ani publiczność nie pomyliła się, przyznając mu główną nagrodę w 2009 roku. Marcin to talent przez duże T.

Publiczność w sali koncertowej, w niedzielny wieczór, mogła się o tym przekonać. To co muzyk „wyrabia” na akordeonie, to majstersztyk z najwyższej półki. I o ile ten instrument wydaje się trochę niedoceniany, w rękach artysty ożywa. Marcin Wyrostek i jego akordeon stanowią całość, nierozerwalną całość. W Płocku artysta promował swoją najnowszą płytę „For Alice”, którą dedykował żonie. Jest to już trzeci krążek w jego dorobku muzycznym.

W niedzielnym koncercie płoccy melomani usłyszeli autorskie kompozycje zwycięzcy „Mam talent”, które były inspirowane słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską czy muzyką filmową. Niesamowite wrażenie na publiczności zrobił swoisty dialog, który prowadził akordeon z instrumentami perkusyjnymi. Marcin Wyrostek pokazał różnorodne brzmienia klawiszy akordeonu i nie tylko, bo artysta wydobywał dźwięki, także z obudowy akordeonu. Natomiast drugim „rozmówcą” były instrumenty perkusyjne, na których grał Krzysztof Nowakowski. W pewnym momencie na widowni zapadła kompletna cisza, tak jakby każdy ze słuchaczy miał wrażenie, że jeżeli wykona jakiś ruch, straci coś z tej ciekawej „rozmowy”. Oczywiście formalnością już jest to, że melomani zareagowali na koniec bardzo entuzjastycznie – brawa i aplauz.Na płockiej scenie podziwialiśmy także Marcina Jajkiewicza, który pokazał swoje możliwości wokalne w takich utworach jak „Ta ostatnia niedziela” czy „Roxanne”. Pozostałą część formacji Tango Corazone, oprócz wokalisty, stanowią Agnieszka Hesse-Rendchen, która grała na fortepianie, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Piotr Zaufal – bas, a także Mateusz Adamczyk – skrzypce. Całości koncertu towarzyszyła Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Michała Kocimskiego.

To był pierwszy z koncertów 17. Letniego Festiwalu Muzycznego. Już 1 lipca płoccy melomani mogli w auli Małachowianki posłuchać koncertu zatytułowanego „Vivaldiego & 4 Pory Roku”, a 5 lipca „Arcydzieła muzyki operowej i nie tylko…” w Bazylice Katedralnej. Wstęp na obydwa koncerty – wolny.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU