REKLAMA

Laury dla Zawidza

REKLAMA

To był wspaniały weekend dla fanów siatkówki. W płockiej Orlen Arenie rozegrano ogólnopolski turniej amatorów siatkówki. Rywalizowało w nim 16 drużyn z całego kraju.

W pierwszym dniu rozegrano eliminacje. Siatkarze grali w czterech grupach – dwie z każdej awansowały do ćwierćfinału. Pojedynki były niezwykle zacięte, a do wyłonienia zwycięzców za każdym razem były potrzebne trzy sety.

Ćwierćfinały i półfinały rozegrano systemem pucharowym. W drugim dniu zmagań o trzecie miejsce walczyły drużyny ze Słupna i Warszawy. Stołeczny klub wygrał pewnie pierwszego seta (25:18) ostatecznie jednak przegrywając całe zawody 3:1. Zawodnicy ze Słupna okazali się lepsi w drugiej odsłonie spotkania i wygrywając bardzo emocjonującego tie-breaka (15:13) zdobyli brązowy medal.

O zwycięstwo walczyli przedstawiciele Białej Podlaskiej i Zawidza. Tu sytuacja wyglądała podobnie jak w przypadku bitwy o brąz. Pierwszy set wygrali zawodnicy z Białej Podlaskiej, lecz drugi (25:22) i tie-break (16:14) siatkarze z Zawidzy.– To były dwa dni wspaniałych sportowych emocji – tak zawody podsumował prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, który wręczył laureatom prezenty, puchary i medale.

Oprócz rywalizacji na parkiecie, organizowano także konkursy dla zawodników (na najmocniejszy i najbardziej widowiskowy atak) i dla kibiców (za dokładność zagrywki). Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od ratusza.

WYNIKI:

  1. UG Zawidz
  2. AZS AWF Biała Podlaska
  3. GKS Słupno
  4. Warszawa
  5. Olsztyn
  6. TKKF Płock
  7. Super Team Płock
  8. Chemik Płock
  9. Orlen Informatyka, 16 Płock, MKS Słupno, PTS Płońsk, Euforia Płock, Małachowianka, Solution Płock, Aktiv Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU