Laureat konkursu „Na najpiękniejszą pisankę” wyłoniony

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątkowy poranek płocki ogród zoologiczny stał się gospodarzem niecodziennego wydarzenia. Odbył się tu bowiem uroczysty finał wielkanocnego konkursu „Na najpiękniejszą pisankę”. Wzięło w nim udział 15 przedszkoli, reprezentujących gminy całego powiatu. Nic więc dziwnego, że zazieleniający się wiosennie teren przy słynnym „Grzybku”, wypełnił się śmiechem przedszkolaków, które w towarzystwie swoich opiekunów przybyły tłumnie do ZOO.

Konkurs stanowił finałowy element projektu, którego organizatorem był Starosta Płocki oraz Centrum Handlowe Galeria Wisła, przy udziale podczas dekoracji dyrektora płockiego ZOO, Krzysztofa Kelmana. Cel, jaki przyświecał przedsięwzięciu, to szeroko rozumiana zabawa edukacyjna, przybliżająca dzieciom świąteczny nastrój Wielkiej Nocy. Przedszkolaki miały możliwość dowolnego udekorowania olbrzymich jaj wielkanocnych, z których następnie zaprezentowano wystawę w Galerii Wisła.

Od 24 marca do 3 kwietnia odbywało się głosowanie za pośrednictwem strony internetowej powiatu płockiego oraz portali społecznościowych Starostwa Powiatowego w Płocku i Galerii Wisła. Wyłoniło ono przedszkole, którego dekoracja gigantycznej pisanki zyskała przychylność największej liczby internautów.

Zwycięzcą konkursu „Na najpiękniejszą pisankę” i laureatem nagrody specjalnej, w postaci bonu o wartości 1000 zł ufundowanego przez Galerię Wisła, okazało się Samorządowe Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Starosta Płocki Mariusz Bieniek był fundatorem edukacyjnych nagród rzeczowych, którymi, wraz z Wicestarostą Iwoną Sierocką, obdarowali osobiście nie tylko zwycięzcę, ale też wszystkie przedszkola, uczestniczące w pisankowym konkursie.

Stało się to nawet powodem zabawnej sytuacji, gdzie kilku przedszkolaków wskazywało sobie palcami Starostę, zastanawiając się głośno, czy ten pan z brodą, to na pewno Święty Mikołaj, skoro rozdaje prezenty, gdy nie ma śniegu.

Po oficjalnym zakończeniu gali finałowej, którą poprowadziła Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Funduszy i Promocji Starostwa Powiatowego Urszula Tomaszewska, wszystkie przedszkolaki, przy pięknej pogodzie, wzięły udział w wycieczce po ZOO.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji