REKLAMA

„Lato z Radiem” z płockim ZUS-em

REKLAMA

Po sukcesie roku ubiegłego, także i w tym roku ZUS wyrusza z Polskim Radiem w trasę „Lata z Radiem”.  O ubezpieczeniach społecznych warto bowiem rozmawiać także w wakacje – tym razem również w Płocku.

W sobotę, 16 sierpnia, na płockim stadionie miejskim odbędzie się „Lato z Radiem”. W pikniku weźmie udział też ZUS, który zaprasza wszystkich do odwiedzenia mobilnego punktu. – Na wszystkich czekać będą eksperci, udzielający porad z zakresu ubezpieczeń społecznych – podaje Barbara Smardzewska-Czmiel, rzeczniczka prasowa płockiego ZUS. – Będzie to doskonała okazja, aby sprawdzić, czy pracodawca dokonał zgłoszenia do ubezpieczenia i czy odprowadza za nas składki – dodaje.

Na pikniku „Lata z Radiem” będzie można m.in. założyć konto w pierwszym polskim e-urzędzie, czyli na Platformie Usług Elektronicznych. Wystarczy mieć przy sobie dokument, potwierdzający tożsamość oraz adres e-mail. Do dyspozycji będzie też kącik zabaw dla dzieci, a także liczne konkursy.

Z okazji jubileuszu 80-lecia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przygotował też wystawę pn. „Rzeczpospolita ubezpieczonych. 80 lat ZUS (1934-2014)”, poświęconą działalności ZUS-u.– Ideą wystawy jest ukazanie przedwojennych tradycji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz jego 80-letniej działalności na tle państwa i społeczeństwa polskiego – wyjaśnia rzeczniczka płockiego ZUS. – Na 18 planszach ukazane zostały kolejne etapy historii ZUS i systemu ubezpieczeń społecznych (od końca XIX wieku, kiedy tworzył się ten system do czasów współczesnych).

Wystawę można oglądać w okresie  od 16 do 22  sierpnia 2014 r. na placu przez płockim ratuszem.

Fot.: Materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU