Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza w piątek na koncert „Kurpiński, Twardowski, Mendelssohn”. Wraz z muzykami wystąpi wiolonczelistka Monika Würsten, a dyrygować będzie Justyna Chmielek-Korbut.
Płoccy symfonicy zapraszają 22 listopada o 19.00 na koncert, w którym po raz pierwszy od pulpitu dyrygenckiego Orkiestrę poprowadzi samodzielnie Justyna Chmielek-Korbut, dyrygent-rezydent POS w sezonie artystycznym 2024/2025.
W programie na wieczór znalazły się kompozycje Karola Kurpińskiego, Romualda Twardowskiego oraz Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Justyny Chmielek-Korbut wystąpi wiolonczelistka Monika Würsten.
Bilety w cenie 40 zł (Z Płocką Kartą Mieszkańca bilety w cenie 30 zł) w kasie biletowej POS (ul. Bielska 9/11) oraz na stronie internetowej bilety24.pl.
Czas: 22 listopada, g. 19:00
Miejsce: Sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23, Płock
Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Dyrygent – rezydent”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


















![Kolejna edycja Urbexomanii. Co przygotowano i czym jest prawdziwy urbex? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/08/urbex-360x180.jpeg)













![Najlepsi żeglarze rywalizowali w Płocku na Mistrzostwach Polski klasy Micro – ORLEN Cup [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Regaty-ORLEN-Cup-Mistrzostwa-Polski-Micro-2025-15-360x180.jpg)










