REKLAMA

Kupujemy sprzęt RTV/AGD – taniej w Płocku czy online?

REKLAMA

PowiązaneTematy

Kupując przy okazji drobny sprzęt zauważyliśmy, jak duże różnice w cenie potrafią być pomiędzy dwoma, podobnymi sklepami. Jeszcze wyraźniejszy dysonans zauważamy, porównując ceny online czy na popularnym allegro. Postanowiliśmy zrobić więc mały test i wyszukaliśmy dla Was ceny przykładowego sprzętu RTV i AGD w płockich sklepach sieciowych oraz internetowych.

Założenie jest takie: małżeństwo świeżo po weselu, więc z pewną kwotą na koncie, kupuje sprzęt do mieszkania. Gdzie powinni szukać poszczególnych rzeczy? Czy taniej jest w płockich sklepach czy online? A może na allegro?

Lodówka

lodowkaZacznijmy od lodówki. Wybraliśmy taką, która ma dobrą klasę energetyczną, chłodziarkę, alarm otwartych drzwi i… ładnie wygląda. No i, oczywiście, taki model, który mogliśmy porównać w kilku sklepach. Padło na Samsung RL58GRGIH. Można ją kupić w wybranych przez nas płockich sklepach:

  • RTV EURO AGD – 2599,00 zł
  • Komputronik – 2649,00 zł
  • NeoNet – 2442,00 zł
  • MediaMarkt – 2469,05 zł
  • MediaExpert – 2699,99 zł

Jak widać, różnica pomiędzy najtańszym sklepem a najdroższym wynosi w tym wypadku 257,99 zł.
Sprawdziliśmy dodatkowo w innych sklepach, tym razem internetowych. Okazuje się, że ten model najtaniej można kupić za 2572,00 zł (na cenę wpływa tu koszt dostawy). Na allegro natomiast najtańszą ofertę z dostawą znaleźliśmy za kwotę 2518,99 zł.