REKLAMA

Kultowy musical Metro w Płocku!

REKLAMA

Któż nie słyszał tytułu tego musicalu, który od lat podbija serca Polaków? „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy ponownie zawita do Płocka!

Świat się zmienia,
Padają mury, otwierają się granice
Teatr też się zmienia
Niezmienne pozostają tylko marzenia…
… marzenia młodych ludzi, nasze marzenia…

Prapremiera musicalu „Metro” odbyła się 30 stycznia 1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

– Od 28 lat grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew, jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni – tak opisują kultowy już musical organizatorzy widowiska, które zobaczymy 7 grudnia w płockiej ORLEN Arenie.Fabuła jest znana – uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. „Metro” to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

  • libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna MIKLASZEWSKIE
  • muzyka – Janusz STOKŁOSA
  • scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz JÓZEFOWICZ
  • wystąpią: Natasza URBAŃSKA, Janusz JÓZEFOWICZ, Mariusz CZAJKA, Artur CHAMSKI, Jerzy GRZECHNIK, Natalia SROKOCZ, Natalia KUJAWA, Maria TYSZKIEWICZ, Mateusz JAKUBIEC, Aleksandra ZAWADZKA, Łukasz TRAUTSOLT, Paweł ORŁOWSKI, Iga RYŚ, Nina MAJOR, Błażej CISZEK, Dominik OCHOCIŃSKI, Ela WILCZYŃSKA, Marcin TYMA, Magdalena DĄBKOWSKA i inni…

„Metro” zostanie wystawione w ORLEN Arenie 7 grudnia 2019 r. o godz. 18. Czas trwania przedstawienia 120 min. bez przerwy. Aktualna dostępność miejsc znajduje się na www.edmaart.pl.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU