REKLAMA

Kulpa: Plaża przed starówką to objaw braku wyobraźni prezydenta

REKLAMA

Wioletta Kulpa oskarżyła prezydenta Płocka o brak wyobraźni, który w konsekwencji prowadzi do zniszczenia starówki. Zdaniem przewodniczącej Prawa i Sprawiedliwości, rozsypywanie piachu przed ratuszem jest karygodne. – Spowodowało to zniszczenie kolejnych płyt na terenie przed urzędem – czytamy w interpelacji radnej. – Czy widział pan, panie prezydencie, podobne sytuacje na starówkach w Krakowie, Wrocławiu i Toruniu? – pyta radna. Ratusz odpowiada.

Zdaniem Wioletty Kulpy impreza, która odbyła się w Płocku kilka tygodni temu, powinna zostać zorganizowana w zupełnie innym miejscu. – Dlaczego nie podjęto decyzji o organizacji imprez typowo plenerowych nad zalewem Sobótka, gdzie przy sobotniej, sprzyjającej pogodzie zapewne byłoby więcej uczestników, a przede wszystkim kibiców – wytyka przewodnicząca PiS. – Płock ma przepiękne położenie, z którego nie potrafimy we właściwy sposób skorzystać – dodaje Kulpa.

Według radnej PiS, rozsypanie piachu przed ratuszem spowodowało więcej strat, niż wymiernych korzyści dla miasta. Przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości wytyka zniszczone płyty przed urzędem, które zostały połamane m.in. przez ciężki sprzęt dowożący piach. Radna przytoczyła przykłady starówek w Krakowie, Wrocławiu i Toruniu, gdzie dba się o tereny zabytkowe. – Tam nie niszczy się starówki poprzez zasypywanie ich tonami piasku – wytyka oburzona rada PiS. – Proszę podać koszty przygotowania imprezy, liczbę uczestników i kibiców – zażądała Kulpa w interpelacji.

Według wyliczeń urzędu miasta, całkowity koszty imprezy wyniósł 105 tysięcy brutto. Pieniądze te przeznaczono na organizację dwóch imprez: Artur Siódmiak Summer Tour, a także na międzynarodowy turniej piłki plażowej. – Imprezy odbyły się przed ratuszem ze względu na fakt, iż pojawiła się tam wspaniała infrastruktura, umożliwiająca jej realizację na wysokim poziomie – tłumaczy Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta Płocka. – Turniej miał też na celu ożywienie Starego Rynku, co bez wątpienia przełożyło się korzystnie dla lokalnych przedsiębiorców, właścicieli lokali gastronomicznych czy kawiarni – dodaje wiceprezydent.

Zdaniem Siemiątkowskiego, taka lokalizacja przyciągnęła też kibiców, którzy w przerwach w rozgrywkach mogli skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw płockiej starówki. Impreza, choć z pozoru kosztowna, według ratusza przyniosła więc wiele dobrego dla mieszkańców.Szacunkowa liczba kibiców sięgała średnio pół tysiąca osób podczas jednego dnia imprezy. Zdaniem wiceprezydenta, taki sukces frekwencyjny udało się osiągnąć właśnie dzięki lokalizacji. – Rynek w naturalny sposób ściąga w weekend mieszkańców miasta oraz przyjezdnych, a wydarzenie tego typu znacząco urozmaiciło spędzony przez nich czas – odpowiada Siemiątkowski. – Sama impreza zrealizowana została poprawnie i odbiła się dużym echem w mediach oraz pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców – kontynuuje wiceprezydent.

Ratusz odniósł się także do zarzutów, dotyczących uszkodzeń. Jak podaje zastępca prezydenta Płocka, w protokole przekazania placu przed urzędem miasta stwierdzono pęknięcia płyt jeszcze przed rozpoczęciem prac. – Stan placu Starego Rynku w momencie wykonania zadania pozostał niezmieniony, a piasek z jednego boiska turniejowego, w porozumieniu z miastem, zostanie wykorzystany na potrzeby mieszkańców – zapewnia wiceprezydent. Urząd zapewnia także, że zagrożenia dla płyt nie przynosi również sam piach. Został on rozsypany na dużej powierzchni, przez co nie sprawi żadnych uszkodzeń swoim ciężarem.

Zastępca prezydenta Płocka przytoczył też przykłady innych miast, w których turnieje plażowe organizowane w mieście nie są niczym nadzwyczajnym. – Między innymi we wspomnianym przez panią radną Toruniu odbywa się impreza siatkarska o nazwie „Plaża Gotyku” na Rynku Staromiejskim – odpowiedział radnej PiS Roman Siemiątkowski. – Wysypywane są dwa pełnowymiarowe boiska, na które zużywa się 600 ton piasku. Również w tym samym mieście organizowane są obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska, gdzie na rynku zostaje stworzona zielona przestrzeń z prawdziwej trawy – dodał.

Siemiątkowski podał też przykłady Bydgoszczy i strefy kibica, w której odbywały się mecze piłki nożnej na tamtejszej starówce, a także Łodzi i Manufaktury, która była areną eliminacji do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 17

 1. komar says:

  już niedługo nieudacznik nowakowski zniknie z ratusza i wróci normalność do miasta

 2. anty-PR says:

  trudno się nie zgodzić ze zdaniem że plaża to ciut odpowiedniejsze miejsce na organizację turnieju „Piłki plażowej”, tam piasek juz jest…A ta garstka kibicow która chciała sie temu przyglądac na pewno te kilkadzisiąt metrów by zeszła aby mecze obejrzec. Byłem przed ratuszem na tej pseudoimprezie sportowej w najlepszym czasie i widziałem garsteczkę oglądających, na pewno wszystkich zawodników było więcej niz oglądających. A Prezydent jak chce tak mocno dbac o okoliczne lokale gastronomiczne to niech moze im zleca catering na wszelkich miejskich imprezach, bo dzis zleca go……..dodatkowo niech zabroni przejazdu przez najwazniejszy plac Starówki samochodom, bo dzis mkną nim niczym po ekspresówce, aby szybciej oby monitoring nie zauwazył……..

 3. Bartek Bednarczuk says:

  No tak. Piaskiem zasypano ten piękny beton, który pani Kulpa i jej stronnicy tak kochają (vide Tumska aka betonowa pustynia). Precz z rozrywką i luzem! Niech żyje beton!

  • Bartek says:

   Wydali ponad 100 koła na piasek kiedy powinni promować tereny nadwiślane. Tylko po to aby znajome knajpki zarabiały a nie inne. Nie czaisz?

   • gumix8088 says:

    Jak ktoś chce wszędzie wyczuje spisek ;) Tereny nadwiślane są teraz najbardziej promowane niż za czasów PIS-u! Sorry ale trzeba być kompletnym ignorantem aby nie zauważyć, że tylko w te wakacje już było 5 festiwali nad wisłą(kolejny przed nami), dni wisły, regaty żeglarskie, są imprezy na fali, a dzięki wsparciu lokalnych knajpek jeden z nich otworzył przy SŻ Płock namiot gdzie można kupić piwko i poleżeć na leżaku. Nie wspomnę o tym, że właśnie jest budowany tor do wakeboardu, a sobótka zaczyna być porządnym kąpieliskiem. Zawody siatkarskie będą na plaży, a w zeszłym roku powstało boisko do piłki ręcznej plażowej-MAŁO? zawody lekkoatletyczne też były pod ratuszem chociaż odpowiednim miejscem jest stadion miejski i co? ja poszedłem pod ratusz bo to fajne miejsce, a na stadion na pewno bym się nie wybrał. AAA no i przy okazji wsparłem okoliczną restaurację jedząc w niej kolację. NO ZBRODNIA!!!

 4. Marcin says:

  Pani KUPA niech sie zajmie praca, a nie szukaniem dziury w calym.

  Plock zyje pilka reczna od lat, pojawila sie oddolna inicjatywa stworzenia druzyny plazowej, zlozonej praktycznie z samych plocczan, a pozniej zorganizowania przez nich turnieju. Kogo ma wspierac UMP jak nie uzdolnionych i kreatywnych mieszkancow?

  Dodam, ze turniej zostal oceniony najwyzej ze wszystkich do tej pory zorganizowanych. Niech sie Pani KUPA zastanowi nad ta frekwencja na sobotce w kontekscie udzialu dzieci w campie Siudyma i wlasnie potencjale jaki mial stary rynek by pokazac nowa, spektakularna dyscypline mieszkancow Plocka.

 5. Arkadiusz says:

  Sięgając pamięcią do czasów nie całkiem zamierzchłych…nie mogę się powstrzymać by krzyknąć – MOLO!!!

  • Wanda says:

   A co nie tak jest z molo? Jedno z najprzyjemniejszych miejsc w Płocku

   • gumix8088 says:

    hmm…
    1.zostało zbudowane zbyt szybko pod wybory przez co zaraz po oddaniu do użytku zaczęło się sypać?
    2.molo powinno być ostatnim fragmentem zagospodarowania tego kawałka nabrzeża ze względu na jego erozję jaki wywołuje nurt Wisły po skróceniu główki, która jest na wysokości morki
    3.ze względu na w/w trzeba było dobudować falochron tak aby kra nie zabrała nam molo do Włocławka
    4.obiekt na końcu dopiero teraz został zagospodarowany podczas kiedy pomysłodawca otworzył knajpę w galerii
    reasumując: Obiekt fajny i oryginalny w skali kraju ale zabrano się do niego od du… strony ;)

   • Warek says:

    1. to tak jak wiadukt, pkp i ta uliczka co nazywają ją obwodnicą? 3 lata nic się nei działo a przed wyborami miasto rozkopane.
    2. molo jest elementem zagospodarowania terenu. Który został zaniechany i porzucony po przyjściu PO do władzy i zostało molo i to nie otwierane przez kilka lat.
    3. dwa falochrony były w planach a molo było elementem jednego z nich. Jakby zacząć budowe od falochronów a PO by zablokowało dalszy rozwój jak to zrobiło po budowie molo to do dzisiaj ludzie by pytali po co te falochrony.
    4. prawie 4 lata szukanie jednego najemcy. Rekord świata w niegospodarności.

    reasumując. Gdyby poprzednik rządził dalej to dzisiaj mielibysmy nad Wisłą Sopot. Rządzi ten co rzadzi i mamy co mamy…

   • gumix8088 says:

    O Wiadukcie to już pisać nie będę-komentowałem to już na forum gazety jedynie życzę abyś w karetce czekał na przejazd pociągu na wyszogrodzkiej ;).
    Co do tego że jest właśnie teraz budowane:
    Inne inwestycje były prowadzone w zeszłym roku.
    Przypomnij sobie przebudowę wszystkich skrzyżowań w ciągu Wyszogrodzkiej/Piłsudskiego/Jachowicza… wszystko mieli rozkopać na raz? Malkontent jesteś i zapominasz co zostało zbudowane.
    PKP? no śmiech na sali! wytykać jego przebudowę gdzie w filmie Sci-fi reż. Milewski i sp. miało być już wyremontowane 5 lat temu! a wiedziałeś, że trzeba było postarać się o przekazanie dworca miastu od PKP? takie rzeczy od ręki załatwiasz?
    Człowieku nt. zagospodarowania wybrzeża nie masz kompletnego pojęcia i gadasz głupoty. budowa NIE powinna zacząć się od falochronu tylko od usypania główki 150 metrów dalej zanim zniszczy się istniejącą. A jakbyś nie wiedział czemu to owa główka ma zadanie odsunąć nurt Wisły od nabrzeża. Geniusz chciał budować na szybko przez co odciął morkę od Wisły która w tym roku na własną rękę musiała pogłębić wyjście z portu ze względy na niski stan wody.
    i gadanie o szukaniu najemcy… odsyłam do twojego guru, zpytaj czemu sam nie otworzył tam knajpy, dodam że cena za m2 była śmieszna ;)

   • Warek says:

    „Życzę abyś w karetce czekał na przejazd pociągu na wyszogrodzkiej ;).” – dziękuję. A tobie życzę abyś stał w karetce zanim wypompują wodę

   • gumix8088 says:

    System kanalizacji deszczowej właśnie jest modernizowany na czym skorzysta też wiadukt na spółdzielczej także się nie martwię a Ty za każdym razem stojąc przed szlabanami będziesz zadowolony, że to twój samochód nie karetka ;)
    pozdrawiam :)

   • Warek says:

    Wiadukt to kamień u szyi obecnej władzy. Spokojnie z okrzykiem wiadukt mogą skakac z molo.
    System kanalizacji? Przecież wiesz że to nic nie da.
    Wiadukt od podstaw jest poronionym pomysłem bo projektowany był po to dołem aby jechał tramwaj i ze względu na brak jakiejkolwiek wiedzy wykonany w/g planów poprzednika dołem przez co miasto wydało kilka baniek więcej niż trzeba. Wszak obecny włodarz uważa że miasto nigdy tramwaju się nie doczeka.
    Oczywiście – trzeba tutaj pominąć fakt że powinno to być z pieniędzy zainteresowanych tematem czyli np. refinerii a nie mieszkańców i taniej – czyli górą.

 6. psychiatra says:

  Pani Kulpa powinna zmienić lekarza ten na pewno ją okłamuje :)

 7. gumix8088 says:

  Coś bym napisał Pani Kulpie ale artykuł całkowicie zamyka tej pani buzię ;) Zapraszam paniusię przed ratusz w godzinach popołudniowych. W ciągu ostatnich dwóch tygodni byłem tam dwa razy przy czym raz widziałem jak grupka osób trenuje sobie rzuty frisby, a nie dalej jak w poniedziałek odbyły się tam warsztaty taneczne. Poza tym są leżaki, a plaża podczas festiwali była oblegana bo można było sobie na górze odpocząć na piachu czy w/w leżakach. Super pomysł i niech ten piasek leży do końca ciepłych dni. Przypominam też że zimą przed ratuszem znajduje się lodowisko – może do tego też będzie jakieś ALE?

 8. Monika Michałowska says:

  Pani Kulpa ma za mało zajęcia jako radna i musiała udowodnić, że „jednak coś robi”. Kolejny nieudacznik PiS, który nie wie, co zrobić, żeby tylko wykazać brakoróbstwo prezydenta. Żal…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU