Kronika straży miejskiej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
350 przeprowadzonych kontroli, ponad 140 interwencji, 116 ujawnionych wykroczeń oraz 20 osób odwiezionych do Izby Wytrzeźwień – to bilans pracy w minionym weekendzie funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Przez ostanie trzy dni strażnicy pouczyli 58 osób i wystawili 29 mandatów karnych.

Ucieczka toyotą…
W niedzielę, kwadrans po północy, patrol, składający się ze strażnika miejskiego i policjanta, otrzymał od dyżurnego policji informację, że na Borowiczkach, przy ul. Pocztowej porusza się pojazd marki toyota, którego kierujący zajeżdża drogę innym pojazdom.

Po dojechaniu na miejsce patrol od razu zauważył toyotę i światłami błyskowymi patrol dał znak kierującemu, aby zjechał na pobocze. Wtedy kierujący dodał gwałtownie gazu i zaczął oddalać się w kierunku ul. Harcerskiej. Patrol ruszył za nim, jednocześnie informując przez radio o całej sytuacji dyżurnego KMP. Kierowca toyoty nie reagował na sygnały świetlne, dźwiękowe oraz polecania zatrzymania się, wydawane przez megafon. Mało tego, cały czas jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni, zagrażając bezpieczeństwu innym uczestnikom drogi oraz uniemożliwiając wyprzedzenie go przez radiowóz.

Po przejechaniu kilku kilometrów, kierujący nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kiedy mundurowi podbiegli do pojazdu, kierowca i pasażerowie zamknęli od środka drzwi, uniemożliwiając przeprowadzenie interwencji. Nie reagowali na żadne wydawane im polecenia. Na szczęście szyba od strony kierującego była opuszczona, dzięki czemu policjant wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu. Z drugiej strony mundurowi musieli wybić szybę, aby otworzyć drzwi.

Podczas zatrzymania, kierowca i pasażerowie stawiali czynny opór, używali też pod ich adresem bardzo wulgarnych słów. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol drogówki. Wszystkie osoby, które znajdowały się w toyocie były nietrzeźwe. Trzech mężczyzn osadzono w Policyjnej Izbie Zatrzymań, jednego odwieziono do Izby Wytrzeźwień. Zatrzymani są mieszkańcami naszego miasta i znani są od dawna służbom mundurowym.

… i Alfą Romeo
Podczas kontroli ul. Chopina, patrol Straży Miejskiej zauważył kierującego pojazdem Alfa Romeo, który wyjeżdżając z ul. Północnej wykonał manewr w taki sposób, że o mały włos doprowadziłby do kolizji z innym pojazdem. Dalsza zachowanie kierowcy wskazywało, iż może on być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili jechać za autem. W pewnym momencie kierowca zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. Strażnicy dogonili jednak mężczyznę, od którego wyraźnie czuć było woń alkoholu.

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol drogówki. Badanie wykazało u kierującego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji