Kronika straży miejskiej

REKLAMA

PowiązaneTematy

Strażnicy miejscy zatrzymali wczoraj dwóch miłośników czekolady. Mężczyźni ukradli 62 sztuki słodkiego przysmaku o wartości ponad 400 zł z jednego ze sklepów na osiedlu Podolszyce Północ.

Około godziny 18, podczas patrolu ul. Armii Krajowej, strażnicy zauważyli idących chodnikiem dwóch mężczyzn, niosących dwa duże kartony. Na widok patrolu mężczyźni znacznie przyśpieszyli kroku, zaczęli nerwowo oglądać się za siebie, sprawdzając czy strażnicy za nimi jadą. W pewnym momencie skręcili w ulicę Zbożową.

Strażnicy podjechali do nich, zajeżdżając im drogę tak, aby nie mogli uciec. Mężczyźni zaczęli tłumaczyć się, że czekolady znaleźli pod sklepem, podając jego nazwę. Funkcjonariusze z mężczyznami udali się do więc sklepu, aby potwierdzić tę informację.

Kierowniczka sklepu oraz ochrona potwierdzili przypuszczenia strażników, że czekolady zostały skradzione. Wielbiciele czekolady są mieszkańcami Płocka, a nawet mieszkają w jednym bloku. Jeden z nich ma 22, a drugi 29 lat. Sprawców kradzieży strażnicy miejscy przekazali policji, która będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.