REKLAMA

Kronika policyjna

REKLAMA

PowiązaneTematy

Oszuści ponownie uderzają metodą „na wnuczka”. Wczoraj w ten sposób mieszkanka Płocka straciła znaczną sumę pieniędzy. Tym razem oszust działał nieco zmienioną metodą – podawał się za brata pokrzywdzonej.

Do 49-letniej płocczanki zadzwonił nieznany mężczyzna, podając się za jej brata. Kobieta była przekonana, że jest to jej brat, chociaż zdziwiła się, że ma trochę zmieniony głos. Mężczyzna jednak szybko wytłumaczył się, że jest zdenerwowany, gdyż miał wypadek. Powiedział kobiecie, że potrzebuje pieniędzy, które pozwolą mu uniknąć odpowiedzialności karnej za spowodowanie wypadku. Kobieta uwierzyła w tę historię i przekazała znaczną sumę pieniędzy nieznajomemu mężczyźnie, którego dzwoniący mężczyzna określił jako swojego znajomego. Pokrzywdzona dała się przekonać oszustowi, ponieważ znał imiona członków jej rodziny.

Policjanci apelują, aby w przypadku otrzymania informacji o tym, że osoby najbliższe spotkało jakiekolwiek nieszczęście i natychmiast potrzebują pieniędzy, informację tę zweryfikować, dzwoniąc do tej właśnie osoby w celu upewnienia się czy faktycznie potrzebuje tych pieniędzy.Należy również bardzo uważać na treści informacji umieszczanych na internetowych portalach społecznościowych. Oszuści wielokrotnie właśnie z tych portali czerpią wiedzę na temat swoich potencjalnych ofiar.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU