Kronika policyjna

REKLAMA

PowiązaneTematy

Wczoraj, 29 lipca w Lasotkach, utonął szesnastolatek, który kąpał się w Skrwie. Chłopak poszedł nad rzekę w towarzystwie trzech kolegów, którzy nie umieli pływać.

Gorące wakacyjne dni sprzyjają kąpielom nad jeziorami lub innymi zbiornikami wodnymi. W Lasotkach (gm. Brudzeń Duży), 16-letni chłopak wspólnie ze swoimi kolegami poszedł nad rzekę Skrwę. Wszyscy weszli do wody, aby się ochłodzić. Około godziny 18 szesnastolatek zaczął wzywać pomocy. Koledzy usiłowali mu przyjść z pomocą, ale żaden z nich nie umiał pływać. Telefonicznie powiadomili Straż Pożarną i służby medyczne. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, po poszukiwaniach w wodzie, około godziny 19.40 wyciągnęli ciało chłopca.

Chłopcy, towarzyszący szesnastolatkowi byli trzeźwi. Dokładne okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania.

Policjanci apelują do wszystkich, korzystających z kąpieli o zdrowy rozsądek oraz o zapewnienie sobie nad wodą towarzystwa osób umiejących pływać, które w przypadku nieprzewidzianych sytuacji mogą natychmiast przyjść z pomocą.