REKLAMA

Krok do drugiego etapu obwodnicy

REKLAMA

Miasto Płock zaoszczędzi 1,365 mln zł na działkach pod budowę obwodnicy, należących do Skarbu Państwa. Kwota ta została umorzona ze względu na wysoki interes publiczny.

We wtorek, 5 maja o godz. 11, w sali sejmowej Urzędu Miasta Płocka wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podpisał decyzję, zezwalającą na budowę drugiego etapu łącznika między rondem Wojska Polskiego a węzłem Bielska w Płocku.

PowiązaneTematy

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy zaplanowanego prawie dwukilometrowego odcinka od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 567 do skrzyżowania z drogą krajową nr 60 (połączenie węzła Boryszewo z węzłem Bielska). Budowa łącznika ma przyczynić się do zwiększenia przepustowości dróg, wycofania z centrum miasta ruchu ciężkiego oraz zmniejszenia ilości spalin.Dodatkowo, projekt ten zakłada budowę zbiornika retencyjnego, kanalizacji deszczowej, rowów drogowych, oświetlenia ulicznego, wyburzenie obiektów budowlanych oraz zasadzenie zieleni.

Wojewoda wydał również decyzje ZRID, dotyczące kolejnych inwestycji, które wspólnie będą stanowić połączenie wraz z planowanym odcinkiem drogi – dwóch odcinków dróg: od ronda Wojska Polskiego do węzła Boryszewo oraz od węzła Bielska do ul. Długiej, mieszczącej się w bliskim otoczeniu PKN Orlen.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU