REKLAMA

Krakówka zamknięta, na Piłsudskiego zmiany

REKLAMA
Od jutra do czwartku zamknięta będzie ulica Krakówka, natomiast na skrzyżowaniu Wyszogrodzka-Piłsudskiego-Graniczna będą znaczne utrudnienia, ze względu na prowadzone prace.

Ulica Krakówka zamknięta dla ruchu

Pełnomocnik ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego informuje, że w dniach 2-4 października ul. Krakówka na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Ciechomickiej będzie zamknięta dla ruchu. Czasowa organizacja ruchu zostaje wprowadzona w związku z koniecznością wykonania prac przy przepuście pod drogą. Roboty drogowe będzie wykonywać ZUM Muniserwis. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Piłsudskiego-Wyszogrodzka-Graniczna

Pełnomocnik Prezydenta ds. Strategicznych Inwestycji Drogowych informuje, że we wtorek 2 października około godz. 10 (po zakończeniu porannego szczytu komunikacyjnego) zacznie obowiązywać nowa, czasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego-Wyszogrodzka-Graniczna. Nie będzie jednak możliwe wcześniej zapowiadane otwarcie prawoskrętu z ul. Granicznej w al. Piłsudskiego (przy salonie samochodowym), dlatego nadal będzie obowiązywał objazd dla pojazdów jadących ulicą Graniczną do al. Piłsudskiego drogą za hospicjum im Urszuli Ledóchowskiej.
Wciąż nie będzie również możliwy wjazd lewoskrętem w ul. Graniczną z al. Piłsudskiego z kierunku od centrum do Podolszyc. Do momentu zakończenia przebudowy skrzyżowania, ze względów technicznych nie będzie także udostępniony dla ruchu nowo wybudowany lewoskręt z ul. Granicznej w al. Piłsudskiego.Od wtorku pojawią się także utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu Wyszogrodzka – Piłsudskiego w związku z pracami przy przebudowie tej części skrzyżowania. Prace będą prowadzone bez wyłączania tego odcinka dla ruchu pojazdów. Będzie możliwy prawoskręt z ul. Wyszogrodzkiej w al. Piłsudskiego i z al. Piłsudskiego w ul. Wyszogrodzką. Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć do minimum utrudnienia, oraz pozwoli na przejazd autobusom komunikacji miejskiej, które maja trasy w ciągu ul. Wyszogrodzkiej (od al. Kilińskiego do al. Piłsudskiego). Z uwagi na prowadzone prace drogowe może jednak dochodzić do ograniczenia przepustowości skrzyżowania w godzinach szczytu komunikacyjnego. W czasie prac będzie funkcjonowała tymczasowa sygnalizacja świetlna. W momencie wykonywania nowej nawierzchni jezdni konieczne będzie czasowe, weekendowe wyłączenie tego skrzyżowania dla ruchu.
Uwaga! Ulice Otolińska, Graniczna i Targowa wciąż są placem budowy i poza jezdnią trwają roboty drogowe związane z budową ścieżek rowerowych i chodników a także inne prace związane z realizacja inwestycji. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu, ograniczenia prędkości i tonażu dla pojazdów ciężarowych. Na jezdni mogą znajdować się pracownicy i sprzęt budowlany. Może dochodzić do okresowych utrudnień w ruchu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!
Przypominamy, że w związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Otolińska – Chopina i rozpoczęciem prac na ul. Otolińskiej na odcinku między ul. Chopina a al. J. Piłsudskiego obowiązuje czasowa organizacja ruchu w tej części miasta. Przywrócenie skrzyżowania Otolińska – Chopina dla ruchu jest planowane na 21 października 2012 r. Do tego czasu należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu pojazdów oraz autobusów Komunikacji Miejskiej.
Objazdy w Płocku do 21 października

Dla ruchu tranzytowego pojazdów powyżej 16t ruchu jadących w obu kierunkach drogą krajową nr 60 i drogą wojewódzką nr 567 przez Płock do dnia 21 października obowiązuje czasowa organizacja i objazdy: z węzła Drobin (skrzyżowanie dróg krajowych nr 10 i nr 60), drogą krajową nr 10 do Płońska, z węzła Płońsk drogą krajową nr 50 do węzła Wyszogród (skrzyżowanie dróg krajowych nr 50 i 62), z węzła Wyszogród drogą krajową nr 62 do węzła Płock (rondo Wojska Polskiego) i przez Most Solidarności drogami krajowymi nr 60 i 62 w kierunku na Kutno i Włocławek.
Wjazd i wyjazd pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem hurtowni i zakładów zlokalizowanych w okolicach ulic Otolińskiej i Targowej jest możliwy ulicą Targową od skrzyżowania z ul. Bielską, a także od ul. Otolińskiej i dalej w/z kierunku ronda S. Osieckiego.
Wjazd i wyjazd pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem hurtowni i zakładów zlokalizowanych przy ul. Granicznej będzie możliwy od skrzyżowania z ul. Otolińskiej, a także od al. Piłsudskiego (wyłącznie z kierunku od Podolszyc do centrum).
Wyłącznie dla samochodów osobowych do 3,5t w obu kierunkach ulicami Lachmana i Banacha jest wyznaczony objazd do ul. Otolińskiej, a następnie przez nowo wybudowane skrzyżowanie ulic Otolińska – Targowa ulicą Targową do ul. Bielskiej.

Wyłącznie dla obsługi ruchu lokalnego mieszkańców bloków i sklepów przy ul. Chopina (pojazdy osobowe i dostawcze do 3,5t) jest wprowadzony ruch dwukierunkowy na osiedlowym odcinku ul. Chopina (łącznik ul. Chopina i Otolińskiej za delikatesami) na czas zamknięcia skrzyżowania.
Wyłącznie dla obsługi ruchu lokalnego mieszkańców ulic Kołłątaja, Kopernika, Rozego jest wykonana tymczasowe drogi techniczne. Wjazd na osiedle jest możliwy wyłącznie od ul. Chopina.
Wjazd i wyjazd na stację benzynową Statoil i do restauracji KFC jest możliwy wyłącznie od al. J. Piłsudskiego tymczasową drogą techniczną.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU