REKLAMA

Kradzieże i 146 mandatów dla kierowców

REKLAMA

Minionej doby doszło do 15 kolizji, w tym tylko jednego w powiecie. Ze względu na coraz większą ilość nieprawidłowych zachowań, policjanci zwiększyli ilość patroli na drogach.

Jak informuje policja, na drogach Płocka oraz powiatu płockiego pojawiło się więcej patroli z Wydziału Ruchu
Drogowego. Dlaczego?

PowiązaneTematy

– Analizując okres od 1 stycznia br. do chwili obecnej, na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, należy zauważyć wzrost nieprawidłowych zachowań na drodze, których sprawcami są kierowcy – informuje mł. asp. Jarosław Ostrowski. – Tylko w ostatni weekend, w wyniku działań, policjanci w całym powiecie nałożyli na kierowców 146 mandatów – wyjaśnia.

Ukarani kierowcy w głównej mierze otrzymali mandaty za jazdę z nadmierną prędkością, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych. Okazało się też, że sześciu kierowców jechało pod wpływem alkoholu.Dlatego Komendant Miejski Policji w Płocku zwrócił się z prośbą do Komendanta Wojewódzkiego o wsparcie dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Ten przychylił się do wniosku płockiej policji, w wyniku czego do służby na drogach miasta i powiatu zostało skierowanych 10 policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, którzy wraz z policjantami WRD będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach.

W ciągu minionej doby miały miejsce również kradzieże.

  • Pomiędzy 12 a 13 lutego w Płocku przy Al. Jachowicza, włamano się do samochodu marki Renault, skąd skradziono wyposażenie. Wartość strat wyniosła 1245 zł.
  • 13 lutego w Płocku przy Al. Jachowicza skradziono telefon komórkowy. Wartość strat w tym przypadku wyniosła 1600 zł.
  • 13 lutego w miejscowości Nowe Trzepowo (gm. Stara Biała) skradziono 15 rolek siatki ogrodzeniowej. Wartość strat wyniosła 2 tys. zł.