REKLAMA

KorkoNET nadal tylko w komputerze, ale jest szansa

REKLAMA

Rok temu pisaliśmy o potrzebie umożliwienia odtworzenia KorkoNET-u również na komórkach. Czy i kiedy będziemy mogli podejrzeć ruch uliczny w mieście za pomocą telefonu komórkowego? Sprawdziliśmy, aplikacja jak dotąd nadal jest dostępna tylko na komputer.

PowiązaneTematy

KorkoNET to podstrona na witrynie Miejskiego Zarządu Dróg, za pomocą której możemy uzyskać podgląd z kilkunastu kamer rozlokowanych w strategicznych miejscach Płocka, np. na ulicy Bielskiej, Jachowicza, Wyszogrodzkiej czy Moście Solidarności. Mogą z niego korzystać jedynie użytkownicy komputerów. Na pewno dużym ułatwieniem dla kierowców byłaby możliwość korzystania z aplikacji za pomocą telefonu komórkowego.

Rok temu uwagę na to zwrócił nam czytelnik. Wówczas Witold Jakóbiak, informatyk Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczył, że platforma powstała na początku 2012 roku, kiedy systemy mobilne nie były aż tak popularne. Wyjaśniał też, że przesył obrazu KorkoNET-u jest oparty na technologii flash, która powoli staje się przestarzała. – Taki sposób wymaga przesyłu sporej ilości danych. Miałoby to sens przy używaniu sieci WIFI. Planujemy stworzenie platformy na urządzenia mobilne. Rozwiązań na tym polu jest wiele – zapewniał.

Co zmieniło się przez ostatnie dwanaście miesięcy? Jak sprawdziliśmy, nadal aktualny ruch w mieście możemy śledzić tylko na komputerze. Czy są szanse na zmianę w najbliższym czasie?– I tak i nie. Obecnie działający system KorkoNet będzie funkcjonował w dotychczasowej formie do połowy roku – powiedział nam Hubert Woźniak z Wydziału Promocji i Informacji UMP. – Tak przewiduje umowa z  Petrotelem. Na przełomie lutego i marca br. Miejski Zarząd Dróg  zacznie szukać dostawcy nowego i nowszego systemu niż KorkoNet. Zakładamy, że ten nowy system będzie dostępny na telefonach komórkowych, ale nie będzie to prawdopodobnie płynny przekaz obrazu, jedynie zmieniające się co kilka sekund klatki z obrazem płockich ulic – dodaje.

KorkoNET-u nie wyświetlimy na komórkach. Byłby użyteczny?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU