Kopernik eksperymentuje w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

PowiązaneTematy

Cykl wakacyjnych imprez i warsztatów Płocka Galeria Sztuki rozpoczyna od eksperymentów, zaprezentowanych przez m.in. przedstawicieli warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.
Warsztaty, które łączą naukę ze sztuką, rozpoczną się w piątek, 6 lipca. Na ten dzień zaplanowane jest spotkanie pod hasłem „Psychologia a sztuka”. Dzień później (7 lipca) odbędą się warsztaty, zatytułowane „Collage czyli sztuka mieszana”. Osoby, które przyjdą na zajęcia, stworzą własne dzieła sztuki.

8 lipca na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki zagości interaktywna wystawa „Eksperymentuj”, przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Na ekspozycji znajdzie się 15 stoisk o tajemniczo brzmiących nazwach. Wśród nich np. „uwięziona piłka”, „stanowisko próżniowe”, „kule magdeburskie”. Wystawa ma być atrakcją nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin, którym pozwoli na przeżycie wspólnej naukowej przygody.

Eksponaty z Centrum Nauki Kopernik będzie można podziwiać od godz. 12 do 18. Warsztaty w piątek i sobotę rozpoczną się o godz. 12 i potrwają około 3 godzin. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.

Szczegółowe informacje na stronie www.plockagaleria.com. Tam również znajduje się kalendarz pozostałych letnich warsztatów, organizowanych w Płockiej Galerii Sztuki.

źródło: Urząd Miasta Płocka