REKLAMA

Kontrowersyjna decyzja sędziów odebrała złoto płocczaninowi na mistrzostwach kickboxingu

REKLAMA

Płocczanin został wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Full Contact. Kontrowersyjna decyzja sędziów przypieczętowała wynik finałowej walki.

Od 4 do 5 grudnia w Kaliszu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w pełno-kontaktowej ringowej formule „full-contact”. Wśród startujących zawodników z całej Polski nie zabrakło reprezentanta płockiego klubu LKS „Puncher”.

Rafał Dobies, podopieczny trenera Piotra Maślanki, wystartował w kategorii wagowej -86 kg. Doświadczony i utytułowany zawodnik podczas walk finałowych zaprezentował swoje duże umiejętności.

Płocczanin w walce półfinałowej zmierzył się z Arturem Maury, twardym i ambitnym zawodnikiem gospodarzy, reprezentującym KS „PROSNA” Kalisz. Rafał Dobies wygrał ten pojedynek jednogłośną decyzją sędziów, w trakcie walki doprowadzając do liczenia przeciwnika po knockdownie.Niesamowicie emocjonująca walka finałowa z zawodnikiem z klubu KS „Mistral” Wojkowice podzieliła sędziów. Ku zaskoczeniu trenera kadry narodowej seniorów, trenera klubu gospodarza turnieju, trenera Rafała Dobiesa i wielu innych osób oglądających na żywo tę widowiskową walkę, werdyktem 2:1 sędziowie ogłosili przegraną Rafała Dobiesa.

– Wszyscy spodziewali się odwrotnego wyniku. Cóż, z sędziami się nie dyskutuje. Należy się cieszyć ze srebrnego medalu i tytułu Młodzieżowego Wicemistrza Polski w kickboxingu full-contact. Patrząc wstecz na wyniki Rafała w tym turnieju MMP, dwa lata temu był brązowym medalistą, a w ubiegłym roku zajął piąte miejsce, wiec jest wyraźny progres – komentuje trener płocczanina Piotr Maślanka.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 r.

fot. LKS „Puncher” Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU