REKLAMA

Konkurs – wygraj bilety na Czerwie

REKLAMA

15 lutego, czyli w najbliższy piątek, o godzinie 19 kolejna Alterstacja. Tym razem będzie to propozycja muzyczno-filmowa. W sali POKiS-u wystąpi grupa Czerwie, która uzupełni pokaz baśni. Mamy dla Was jedno, dwuosobowe zaproszenie na ten występ.

Tym razem publiczność będzie raczona dźwiękami z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru. Do tego film inspirowany niemym kinem spod znaku Meliesa, Cormana i Pardżanowa. Alterstacja zaprasza na koncert grupy Czerwie, czyli na oryginalne kompozycje do filmu „Sobotnia Góra” autorstwa bydgoskiego Czarnego Karła. Obraz jest nawiązaniem do niemych filmów z początku XX wieku. To adaptacja starej, ludowej bajki, którą po części przeniesiono we współczesność.

Zespół Czerwie powstał w 2000 roku na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny. Grupa, która muzykę graną przez siebie określa mianem psychofolku, zagrała około 300 koncertów i ma na swoim koncie dwa albumy. Pierwszy z nich pojawił się w 2004 roku – to „Padlina”. Drugi z nich trafił do sklepów w zeszłym roku. Był to krążek pt. „Melanż”. Czerwie to twórcy i wykonawcy muzyki do wielu spektaklów, m.in. Piotra Ciepalka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego – sztuka była emitowana wielokrotnie przez TVP Kultura.

Jak podaje POKiS: Czerwie to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia, łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek oraz bezpretensjonalnych tekstów.

Trzon grupy stanowią:Wojtek Boski Zaborowski: akordeon, głos, klawisze
Maciek Dziki Kudłacik: głos, gitara, mandolina
Paweł Gacek Zawarus: perkusja
Piotrek Bogunia: gitara basowa

Mamy dla Was, Drodzy Czytelnicy, konkurs. Do wygrania jedno, podwójne zaproszenie na piątkowy koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy:

– napisać w komentarzu dowcipną fraszkę (2 wersową) z nazwą zespołu („Czerwie„)
– podać swój adres e-mail (w odpowiednim polu podczas dodawania komentarza).

Nagrody otrzymają internauci, którzy przedstawią najciekawsze, najoryginalniejsze (wg redakcji) odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 13 lutego 2013 roku do godz. 24. Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową o szczegółach odbioru biletów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Agnieszka says:

  Uwaga! Ze względu na odwołanie koncertu przez organizatorów, konkurs traci ważność.
  http://petroecho.pl/koncert-zespolu-czerwie-odwol

  Redakcja

 2. Michal says:

  Uprzejmie prosimy „Anonima” o kontakt w celu ustalenia szczegółów odebrania nagrody: michal@petroecho.pl .

  Pozdrawiam, redakcja.

 3. Anonim says:

  Zima się kończy i każdy to wie,
  bo rozgania ją zespół Czerwie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU