REKLAMA

Koniec na Kolegialnej, początek na Sienkiewicza

REKLAMA

PowiązaneTematy

Pomimo przeszkód, prace na Kolegialnej powinny zakończyć się zgodnie z harmonogramem, czyli w poniedziałek 9 lipca. W weekend 13-15 lipca natomiast rozpocznie się remont ul. Sienkiewicza.
W trakcie prac na Kolegialnej nastąpiły awarie na jej dwóch odcinkach, dlatego konieczna była zmiana terminu wykonania nawierzchni asfaltowej, zaplanowana miniony weekend. Prace drogowe rozpoczęły się jednak już dzisiaj – Kolegialna jest obecnie asfaltowana. Jak zapewnia MZD, korekta harmonogramu robót nie wpłynie na termin przywrócenia ulicy Kolegialnej dla ruchu, wyznaczony na poniedziałek 9 lipca.

W weekend 13-15 lipca rozpoczną się natomiast prace drogowe na ul. Sienkiewicza. Zostanie tam położona nawierzchnia z tzw. cichego asfaltu, na odcinku od al. Kilińskiego do ul. Misjonarskiej. W weekend 20-22 lipca zostanie wykonana nowa nawierzchnia na odcinku od ul. Misjonarskiej do ul. Tumskiej. W ostatni weekend lipca nowa nawierzchnia ul. Sienkiewicza zostanie wykonana na odcinku od ul. Tumskiej do ul. Ostatniej.

W tym czasie skrzyżowanie ul. Bielska-Sienkiewicza będzie wyłączone z ruchu, a dojazd do ulic Kwiatka i Kolegialnej będzie możliwy przygotowanym objazdem (ulicami Łukasiewicza i Nowowiejskiego). Poszczególne odcinki ul. Sienkiewicza będą całkowicie wyłączane z ruchu. W weekendy swoje trasy będą zmieniać także autobusy Komunikacji Miejskiej, które mają przystanki na ul. Sienkiewicza.

Ostateczne zakończenie robót na ulicach Sienkiewicza i Kolegialnej jest zaplanowane do dnia 6 sierpnia. Jest to związane z odtworzeniem oznakowania poziomego na remontowanych ulicach. Po zakończeniu prac zostaną przeprowadzone specjalistyczne badania, aby precyzyjnie określić jak zmienił się poziom natężenia hałasu na obu ulicach w rejonie Starego Miasta.