Kongres Chemia 2019 w Płocku

REKLAMA

W płockim Domu Technika od środy do czwartku odbywało się sympozjum „CHEMIA 2019”. W naszym mieście, „stolicy polskiej chemii”, spotkali się przedstawiciele najważniejszych firm z branży chemicznej.

W dniach 23-24 stycznia odbyło się w Płocku XXV Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2019. Spotkało się tam ponad 420 przedstawicieli najważniejszych zakładów chemicznych, petrochemicznych i rafineryjnych oraz związanych z branżą firm, instytucji i ośrodków naukowych.

Głównym tematem rozmów na sympozjum był wpływ światowej polityki klimatycznej na polski przemysł. Znaczną część dyskusji zajął również temat wizji paliw przyszłości w latach 2030-2050.

PowiązaneTematy

– Co roku spotykamy się w jedynym w Polsce gronie, które może coś zdziałać na arenie nie tylko polskiej, ale również międzynarodowej, dlatego tez uważam, że jest to sympozjum bardzo ważne – zaznaczał Józef Węgrecki, członek zarządu PKN ORLEN. – Chciałem tylko podkreślić, że to sympozjum powinno doprowadzić do tego, żebyśmy szukali nowych rozwiązań. Dla mnie istotą sprawy była „potrzeba” a takie potrzeby w tej chwili istnieją i szukanie rozwiązań pod te potrzeby ma zasadnicze znaczenie. Wielokrotnie spotykam się w swoim życiu zawodowym z tym, że nasi fachowcy szukają rozwiązań w świecie, stwierdzając, że ich nie ma. Ja bym spojrzał na to trochę inaczej. Dobrze, że ich nie ma, bo to pokazuje kierunek, w którym mamy iść i szukać nowych rozwiązań – dodał Członek Zarządu ds. Operacyjnych PKN ORLEN.

Józef Węgrecki zwrócił szczególną uwagę na potrzebę spojrzenia na obecne wyzwania w sposób innowacyjny, z myślą o szukaniu nowych innowacyjnych rozwiązań.

Honorowym gospodarzem sympozjum był PKN ORLEN. Organizatorami wydarzenia byli: wydawnictwo BMP, wydawca magazynu „Chemia Przemysłowa” i portalu kierunekCHEMIA.pl. Sympozjum towarzyszyły także stoiska, poszczególnych firm, na których prezentowano najnowsze rozwiązania technologiczne.