REKLAMA

Tragiczny weekend na drogach. Trzy wypadki, jedna osoba nie żyje

REKLAMA

Do trzech wypadków i aż 29 kolizji doszło w miniony weekend na drogach Płocka i powiatu płockiego. Policja zatrzymała również 3 nietrzeźwych kierowców.

O pierwszym z wypadków, do którego doszło w piątek, 25 stycznia, już informowaliśmy. W Dobrzykowie na ul. Ciechomickiej, około godz. 5 rano, kierujący samochodem peugeot partner, 31-latek z Płocka, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, dachował, a następnie uderzył w drzewo. Pomimo przewiezienia do szpitala i podjętych czynności ratujących życie, kierowca zmarł.

Dachowanie w Dobrzykowie. Kierowca nie żyje

PowiązaneTematy

Drugi wypadek miał miejsce również w piątek, 25 stycznia. Jak informowaliśmy, w Drobinie, na drodze krajowej nr 60, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

– Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca pojazdem acura, 39-letnia mieszkanka Włocławka, straciła panowanie nad pojazdem, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Mazda, kierowanym przez 29-letniego mężczyznę z terenu powiatu – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – W wyniku zderzenia, pasażerka mazdy z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala – wyjaśnia.

Zderzenie aut w DrobinieDo trzeciego wypadku doszło w Maszewie Dużym na ul. Lipnowskiej, 26 stycznia około godz. 16.20.

– Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący autobusem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego marki Honda, którego kierująca, 42-letnia mieszkanka Płocka zatrzymała się w celu wykonania manewru skrętu w lewo. W wyniku siły uderzenia, honda zjechała na lewy pas ruchu, gdzie zderzyła się z kolejnym pojazdem, również marki Honda, kierowanym przez 24-letniego mężczyznę z powiatu płockiego – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Kierująca Hondą oraz 24-letni mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala. Po wykonanych badaniach mężczyzna został zwolniony, natomiast kobieta pozostała na obserwacji w szpitalu.

W miniony weekend policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierowców: w Płocku na ul. Jaśminowej oraz na terenie powiatu, w miejscowości Chełstowo.

Gdzie radar?
28 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnić będą służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 11-19 na trasie Płock – Łąck – Gąbin – Słubice – Płock.