Konfrontacje antropologiczne w Spichlerzu

REKLAMA

W środę, 6 listopada w Spichlerzu odbędzie się spotkanie z cyklu „Konfrontacje antropologiczne”. W panelu dyskusyjnym wezmą udział zaproszeni goście. Wydarzeniem towarzyszącym będzie promocja książki „Humorem malowany świat Stanisława Koguciuka”.

W środowym spotkaniu w spichlerzu w ramach cyklu „Konfrontacje Antropologiczne. Kulturowe mistyfikacje. Współczesna sztuka ludowa” wezmą udział: dr Aleksander Błachowski, dr Zbigniew Benedyktowicz oraz dr Ewa Klot. Panel dyskusyjny poprowadzą Magdalena Lica-Kaczan i Grzegorz Piaskowski. Wydarzeniem towarzyszącym będzie promocja książki „Humorem malowany świat Stanisława Koguciuka”, dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PowiązaneTematy

Stanisław Koguciuk zwany jest Nikoforem z Pławanic. W ubiegłym roku został uhonorowany Nagrodą im. Oskara Koleberga. Jest jednym z ostatnich autentycznych twórców ludowych. Prawdziwość jego malarstwa w naturalny sposób spowodowała sytuację, w której popyt kilkakrotnie przekracza możliwości podaży ze strony malarza.

Spotkanie w Spichlerzu Muzeum Mazowieckiego (ul. Kazimierza Wielkiego 11B) w środę, 6 listopada o godz. 15.