REKLAMA

Kończy się podróż bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN po Polsce

REKLAMA

Blisko pół miliona osób w całej Polsce do tej pory miało okazję obejrzeć bolid Alfa Romeo Racing ORLEN podczas jesiennej podróży przez kraj. Maszyna pojawiła się w Płocku, a teraz można ją jeszcze zobaczyć w Warszawie.

W ciągu czterech miesięcy, blisko pół miliona osób w różnych częściach Polski skorzystało z możliwości obejrzenia bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN na żywo. Akcja, zainicjowana przez PKN ORLEN zakończy się 20 grudnia. Obecnie bolid zespołu, w którym kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica, można jeszcze zobaczyć przed Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Trasa po Polsce prowadziła przez siedem województw. Początek miał miejsce podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu we wrześniu. Później bolid odwiedzał stacje paliw w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Zanim maszyna zespołu ze szwajcarskiego Hinwil trafiła do siedziby głównej PKN ORLEN w Płocku, była elementem uświetniającym zawody ROTAX Max Challenge na Torze Poznań, jednej z najważniejszych imprez w polskim świecie kartingu.

Bolid był prezentowany także w Rzeszowie, Gdańsku i Machnaczu niedaleko Włocławka – przy Autostradzie A1. Warszawskie Centrum Olimpijskie, siedziba PKOl jest ostatnim przystankiem akcji, która przez ostatnie miesiące przyciągała najbardziej zagorzałych fanów królowej motorsportu.

Ostatnie chwile, żeby obejrzeć bolid Formuły 1 z bliska w Płocku [ZDJĘCIA]Przypomnijmy, że PKN ORLEN poza Formułą 1, angażuje się m.in. w takie dyscypliny motosportu jak rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, piłkę ręczną. Jest również sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Według najnowszych badań, niemal co drugi Polak wymienia PKN ORLEN jako najaktywniejszego sponsora sportu w kraju. Zdecydowana większość, bo 86% Polaków uważa PKN ORLEN za najaktywniejszego sponsora sportu spośród firm branży paliwowej. Twarzą tego zaangażowania jest Robert Kubica, którego osobę z PKN ORLEN kojarzy ponad 70% respondentów.

Alfa Romeo Racing ORLEN to zespół z kilkudziesięcioletnią tradycją w Formule 1. Od początku sezonu 2020 PKN ORLEN posiada status sponsora tytularnego teamu, a funkcję kierowcy testowego pełni jedyny Polak w historii tej dyscypliny, Robert Kubica. Wraz z zawodnikiem ORLEN Team w skład drużyny wchodzą także Włoch Antonio Giovinazzi i Fin Kimi Räikkönen, żywa legenda Formuły 1 i mistrz świata z 2007 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU