REKLAMA

Kończy się czas na wzięcie udziału w spisie rolnym. Można otrzymać nagrodę

REKLAMA

To już ostatnie dni spisu rolnego, jednak wciąż co dziesiąty rolnik na Mazowszu nie wywiązał się z tego obowiązku. Dzięki tym informacjom, będzie można prowadzić skuteczną politykę wsparcia polskiego rolnictwa.

Spis rolny potrwa już tylko do 30 listopada 2020 roku. Zdecydowana większość mazowieckich rolników ma już to badanie za sobą. Pozostaje jednak grupa osób, które mimo bliskiego końca spisu, wciąż nie zabrała się za spisanie swojego gospodarstwa rolnego.

PowiązaneTematy

– Te osoby powinny mieć świadomość, że brak pełnych danych zaszkodzi przede wszystkim im samym i innym rolnikom. Na informacjach zebranych podczas spisu rolnego opiera się cała polityka wsparcia rolnictwa na wszystkich poziomach terytorialnych, gminy, województwa, kraju, a nawet Unii Europejskiej – zaznacza Marcin Kałuski z Mazowieckiego Ośrodka Badań Regionalnych.

Generalny Urząd Statystyczny podkreśla, że spis nie jest urzędniczą kontrolą majątku rolników, czy ich kont bankowych. Badanie wykonuje się raz na 10 lat i jest ono wyjątkowo ważne dla właściwej pomocy w rozwoju rolnictwa.

Co zrobić, aby wziąć udział w spisie rolnym?

Gospodarstwo rolne najlepiej spisać przez Internet. Na stronie internetowej spisu rolnego [spisrolny.gov.pl] jest dostępny formularz. Można go wypełnić w domu w dogodnej dla siebie chwili. Od momentu zalogowania rolnik ma 2 dni na wprowadzenie wszystkich wymaganych informacji.Mazowieccy rolnicy, którzy skorzystają ze spisu internetowego, mogą dodatkowo liczyć na nagrody. Każdego dnia do końca spisu atrakcyjne gadżety otrzyma 50 pierwszych osób z województwa mazowieckiego, które wypełnią internetowy formularz spisowy i zgłoszą chęć udziału w tej akcji.

Szczegóły na temat losowania można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Można też telefonicznie

Rolnicy, którzy nie mają komputera, powinni skorzystać ze spisu telefonicznego. W tym celu należy skontaktować się z infolinią spisową – dostępną pod numerem 22 279 99 99 – i zgłosić chęć spisania gospodarstwa rolnego. Konsultant przekieruje do rachmistrza, który wprowadzi przekazane przez rolnika informacje do formularza spisowego.

Ze względu na epidemię ograniczona jest praca rachmistrzów terenowych i działają oni tylko w części gmin województwa mazowieckiego. Z tego względu rolnicy nie powinni czekać na wizytę rachmistrza, tylko jak najszybciej spisać gospodarstwo przez Internet lub telefonicznie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU