REKLAMA

Koncert z okazji 25-lecia w sali szkoły muzycznej

REKLAMA

W najbliższą sobotę, 27 sierpnia, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku wystąpi Europejska Orkiestra Młodzieżowa Darmstadt. Koncert tego międzynarodowego zespołu, w którym są też muzycy z Płocka, odbędzie się z okazji jubileuszu – 25 lat istnienia.

Idea utworzenia Europejskiej Orkiestry Młodzieżowej Darmstadt narodziła się w 1988 roku, kiedy to niemieckie miasto obchodziło 30-lecie współpracy z Troyes we Francji i Alkmaar w Holandii. Do wspólnego koncertowania zaproszono młodych muzyków z miast partnerskich Darmstadt.

W tym roku przypada 25. rocznica podpisania umowy partnerskiej między Płockiem a Darmstadt, dlatego koncert będzie doskonałą okazją do podkreślenia tego jubileuszu. Europejską Orkiestrę Młodzieżową Darmstadt tworzą instrumentaliści z: Alkmaar (Holandia), Brescia (Włochy), Bursa (Turcja), Chesterfield (Wielka Brytania), Freiberg (Niemcy), Szeged i Gyönk (Węgry), Liepaja (Łotwa), Logroño (Hiszpania), Saanen (Szwajcaria), Troyes (Francja), Trondheim (Norwegia ), Darmstadt (Niemcy) i Płocka. Od roku 2003 orkiestrą kieruje Norbert Müller, nauczyciel muzyki w Szkole im. Edith Stein w Darmstadt.W składzie zespołu zawsze są uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. W tym roku będzie ich troje.

Europejska Orkiestra Młodzieżowa Darmstadt wystąpi w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku 27 sierpnia o godz. 19. W programie m.in. utwory Antonio Vivaldiego, Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha i Krzysztofa Pendereckiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny, zaproszenia do odbioru w siedzibie Płockiej Orkiestry Symfonicznej, ul. Bielska 9/11.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU