REKLAMA

Koncert pamięci Lecha Marka Grali [WSTĘP WOLNY]

REKLAMA

Już wkrótce odbędzie się koncert ku pamięci płockiego poety Lecha Marka Grali. Na wydarzenie zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku. Wystąpią Michał Kamil Zawadzki oraz Agata Grześkiewicz.

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku 19 stycznia o godzinie 19 odbędzie się „(Prawie bajka) o dobrym człowieku. Koncert pamięci Lecha Marka Grali”. Tego dnia minie dokładnie rok od śmierci wybitnego płocczanina.

PowiązaneTematy

Lech Marek Grala był poetą i człowiekiem kultury. Promował z pasją twórczość Themersonów. Szkoła zaznacza, że to między innymi on tworzył kulturę Płocka, a przede wszystkim skupiał wokół siebie ludzi, którzy często wykazywali się większą wrażliwością niż inni.

– Do nich z pewnością zaliczyć można Michała Kamila Zawadzkiego, płockiego pianistę i kompozytora, który postanowił uczcić pamięć Marka Grali koncertem, złożonym w większości z tekstów Poety z własną, autorską muzyką. Do współpracy zaprosił Agatę Grześkiewicz, z którą koncertował już wcześniej – opisuje płocka szkoła muzyczna.

Artyści stworzyli wspólnie kilka programów, między innymi autorski „Pejzaże Moje”, gdzie pojawił się jeden z tekstów Lecha Marka Grali. Styczniowy koncert będzie miał w programie nie tylko „Nasze Usta”, ale więcej pięknych utworów łączących poezję L.M. Grali z muzyką M.K. Zawadzkiego.– Przyjdźcie do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego (ul. Kolegialna 23) w czwartkowy wieczór powspominać Lecha Marka Gralę, słuchając jego „umuzycznionej” poezji. Wstęp na wydarzenie jest wolny – zachęcają organizatorzy.

Artyści dziękują Dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku Michałowi Zawadzkiemu, za umożliwienie zaprezentowania koncertu na gościnnej scenie szkoły i objęcie go opieką organizacyjną.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU