Komunikacja Miejska zakupiła defibrylator

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Komunikacja Miejska w Płocku zakupiła Defibrylator Zoll AED Plus (półautomatyczny), który w poniedziałek został zamontowany w biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kolegialnej 3.
W poniedziałek, 17 października, w biurze SPP (ul. Kolegialna 3) odbyło się szkolenie dla pracowników Komunikacji Miejskiej, dotyczące obsługi urządzenia i udzielania pierwszej pomocy w ogóle. Szkolenie poprowadziła dr Daria Domosławska z płockiego oddziału PCK.
– Pani doktor pokazała nam m.in. jak za pomocą defibrylatora ćwiczebnego, uratować komuś życie – wyjaśnia Kinga Wochowska, samodzielny specjalista ds. komunikacji zewnętrznej. – Każdy w razie potrzeby będzie mógł go użyć. Dostępny będzie w godzinach pracy biura, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 7-17. Drzwi biura SPP oznaczone zostały naklejką z logo AED, tak aby w razie potrzeby każdy wiedział, gdzie szukać urządzenia.

W niedzielę, 16 października, obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Nagłe zatrzymanie krążenia jest główną przyczyną śmierci w Europie. W Polsce rocznie mamy ok. 40 tys. przypadków zatrzymań akcji serca.

– Na przyjazd karetki w mieście średnio trzeba czekać do 8 minut, poza miastem czas oczekiwania znacznie się wydłuża – kontynuuje Kinga Wochowska. –  A 7-10 minut od nagłego zatrzymania serca bez RKO i defibrylacji doprowadza do śmierci. Połączenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) i defibrylacji jest najważniejszym elementem wczesnego etapu resuscytacji, ratującej życie. Natychmiastowa akcja może zwiększyć szanse na przeżycie od 49 do nawet 75 proc. Każda minuta opóźnienia natomiast zmniejsza te szanse o 10–12 proc – podkreśla.
Zakupiony sprzęt po zainstalowaniu zostanie zgłoszony do Mapy AED www.ratujzsercem.pl – to strona, gdzie bez problemu można odnaleźć najbliższy automatyczny defibrylator.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji