Komunikacja Miejska zakupiła defibrylator

0
Komunikacja Miejska w Płocku zakupiła Defibrylator Zoll AED Plus (półautomatyczny), który w poniedziałek został zamontowany w biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kolegialnej 3.
W poniedziałek, 17 października, w biurze SPP (ul. Kolegialna 3) odbyło się szkolenie dla pracowników Komunikacji Miejskiej, dotyczące obsługi urządzenia i udzielania pierwszej pomocy w ogóle. Szkolenie poprowadziła dr Daria Domosławska z płockiego oddziału PCK.
– Pani doktor pokazała nam m.in. jak za pomocą defibrylatora ćwiczebnego, uratować komuś życie – wyjaśnia Kinga Wochowska, samodzielny specjalista ds. komunikacji zewnętrznej. – Każdy w razie potrzeby będzie mógł go użyć. Dostępny będzie w godzinach pracy biura, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 7-17. Drzwi biura SPP oznaczone zostały naklejką z logo AED, tak aby w razie potrzeby każdy wiedział, gdzie szukać urządzenia.

W niedzielę, 16 października, obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Nagłe zatrzymanie krążenia jest główną przyczyną śmierci w Europie. W Polsce rocznie mamy ok. 40 tys. przypadków zatrzymań akcji serca.

– Na przyjazd karetki w mieście średnio trzeba czekać do 8 minut, poza miastem czas oczekiwania znacznie się wydłuża – kontynuuje Kinga Wochowska. –  A 7-10 minut od nagłego zatrzymania serca bez RKO i defibrylacji doprowadza do śmierci. Połączenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) i defibrylacji jest najważniejszym elementem wczesnego etapu resuscytacji, ratującej życie. Natychmiastowa akcja może zwiększyć szanse na przeżycie od 49 do nawet 75 proc. Każda minuta opóźnienia natomiast zmniejsza te szanse o 10–12 proc – podkreśla.
Zakupiony sprzęt po zainstalowaniu zostanie zgłoszony do Mapy AED www.ratujzsercem.pl – to strona, gdzie bez problemu można odnaleźć najbliższy automatyczny defibrylator.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…

Płocki Styl PlockiStyl9

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jeszcze zimowa,…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…