REKLAMA

Komplikacje przy remoncie kamery pruskiej

REKLAMA

Prace remontowe w budynku tzw. kamery pruskiej przy ul. Kolegialnej zostały wstrzymane do czasu sporządzenia nowych planów projektowych. Okazało się, że delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego jest w gorszym stanie, niż zakładano i trzeba będzie przeprowadzić gruntowniejsze prace, którymi zajmie się nowy wykonawca.

Gmach dawnej kamery pruskiej jest remontowany od sierpnia 2013 roku. Budynek, w którym do niedawna mieściła się delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego należy do Skarbu Państwa i to właśnie z jego budżetu jest finansowana renowacja. Za jej wykonanie odpowiada płocki ratusz. Jednak w grudniu prace przy ul. Kolegialnej zostały przerwane. Dlaczego?

Wszystko przez komplikacje, które wynikły w czasie pierwszego etapu remontu – tłumaczą w płockim urzędzie miasta. Ekspertyzy wykonane w 2011 roku dla potrzeb opracowania projektu budowlanego, oceniły konstrukcyjny stan techniczny budynku na dostateczny, wskazując jednak na to, że stan „kamery pruskiej” się pogarsza. Analizy wykazały, że konieczne jest wzmocnienie fundamentów oraz wymiana stropów drewnianych, które mają zostać zastąpione żelbetowymi. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W czasie remontu „wyszły” dodatkowe nieprawidłowości, a projekt wykonany na podstawie wcześniejszych ekspertyz jest do zmiany.

Dotychczas w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zdemontowano konstrukcję dachu, wzmocniono fundamenty i niektóre izolacje ścian fundamentowych, wykonano klatkę schodową i taras, rozebrano stropy drewniane i część ścian wewnętrznych, których demontaż był przewidziany w pierwotnym projekcie. Teraz w „kamerze pruskiej” będzie konieczna rozbiórka i odtworzenie ścian wewnętrznych na każdej kondygnacji.Nowy projekt remontu gmachu kamery pruskiej będzie musiał zakładać też inny sposób wzmocnienia fundamentów. Ratusz tłumaczy, że stan budynku, jaki ukazał się w czasie trwania remontu, zmusił wykonawcę do zmian podczas realizacji, co przełożyło się na mniejsze tempo prac. Wspomniane już problemy uniemożliwiły zrealizowanie wszystkich robót, jakie miał do zrobienia wykonawca, więc rozwiązano z nim umowę.

Teraz konieczne jest przygotowanie nowych projektów i zorganizowanie przetargu na nowego wykonawcę. Dopiero wtedy wznowione zostaną prace w budynku przy ul. Kolegialnej. Ile może potrwać ta przerwa? Ratusz nie zna jeszcze terminu wznowienia robót. Wiadomo jednak, że prace które planowane były na ten rok już się opóźniają, więc nieuniknione, że wpłynie to na termin oddania budynku do użytku – ten planowany był w 2015 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU