REKLAMA

Kolejny zgon w płockim więzieniu – dziś sekcja zwłok

REKLAMA

Na dziś wyznaczono termin wykonania sekcji zwłok zmarłego 10 maja, 25-letniego mężczyzny osadzonego w Płockim Zakładzie Karnym. Mężczyzna miał urazy twarzy i głowy. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

PowiązaneTematy

Funkcjonariusz pełniący służbę nad osadzonymi w nocy z soboty na niedzielę dostrzegł, że w celi, w nienaturalnej pozycji leży jeden z pięciu przebywających tam mężczyzn. Po wejściu do celi i oględzinach więźnia, doszedł do wniosku, że mężczyzna nie żyje. Na miejsce wezwał pogotowie i prokuratora. Lekarz stwierdził zgon.

– Niezbędne dowody i ciało denata zostały niezwłocznie zabezpieczone i przekazane biegłemu. Na dziś wyznaczono sekcję zwłok, której wyniki w sposób istotny ukierunkują dalszy mechanizm działania prokuratury – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

Pracownicy więzienia oraz współosadzeni zmarłego mężczyzny zostali przesłuchani, ale wynik wstępnego przesłuchania nie przyczynił się do wyjaśnienia sprawy.– Czekamy na wyniki sekcji zwłok i opinię biegłego. 25-latek miał obrażenia głowy i twarzy, naszym priorytetem jest wyjaśnienie ich pochodzenia. W tej chwili jednak nie mogę udzielić więcej informacji. Śledztwo jest w toku – podsumowuje rzecznik prokuratury.

Mimo trwającego postępowania, prokuratura wstępnie zakwalifikowała czyn jako nieumyślne spowodowanie śmierci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU