Kolejny wyjazd bez zwycięstwa

Przeczytajrównież

W miniony weekend rozpoczęły się mecze rundy rewanżowej grupy D I Ligi Kobiet. Płocczanki z Mon-Pol-u udały się do Sosnowca, aby utrzymać zaliczkę z pierwszego spotkania – przypominamy, że w Płocku po bardzo dramatycznym meczu nasze koszykarki wygrały 73:72. Niestety, celu nie udało się zrealizować.

Mecz nie zaczął się po myśli płocczanek. Koszykarki Mon-Polu wyglądały, jakby zupełnie zapomniały o założeniach przedmeczowych. Na szczęście szybko udało się im obudzić z chwilowej dekoncentracji. Po kilku szybkich i skutecznych akcjach, doprowadziły do remisu 9:9. Trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty udało się nawet wyjść na prowadzenie – niestety po tej akcji po raz kolejny nastąpił zastój. Gospodynie rzuciły trzy razy celnie za trzy punkty i to one prowadziły po pierwszej części gry 21:14. Druga kwarta toczyła się walką punkt za punkt i… strata za stratą –  obie ekipy bardzo dobre akcje przeplatały niepotrzebnymi błędami. Można było się spodziewać, że płocczanki złapały wiatr w żagle i pokuszą się w końcu o zwycięstwo na wyjeździe. Na pięć minut przed końcem spotkania na tablicy widniał remis 60:60. Niestety, indywidualne błędy w obronie sprawiły, że gospodynie znowu uciekły. Czasu było już zbyt mało na odrobienie strat i to zespół z Sosnowca mógł cieszyć się ze zwycięstwa 76:66.

Po tym meczu MON-POL spadł na 5. miejsce w tabeli. Choć ma tyle samo punktów co zajmujący 3. miejsce zespół z Sosnowca, to jednocześnie na koncie gorszy stosunek punktów zdobytych do straconych – aby być pewnym utrzymania na zapleczu Ekstraklasy trzeba zająć miejsca 1-4.

Kolejny mecz płocczanki rozegrają na własnym parkiecie. Tym razem ich przeciwniczkami będzie niezwykle silny zespół ITS Ślęza Wrocław, który w drugim etapie rozgrywek w 5 spotkaniach zdobył komplet punktów i prowadzi w tabeli grupy D. Spotkanie zostanie rozegrane 17 marca (niedziela) o godz. 18 w Zespole Szkół nr 1 w Płocku przy ul. F. Piaska 5.

KS JAS-FBG Sosnowiec – MON-POL Płock 76:66 (21:14; 18:16; 12:17; 25:19)

KS JAS-FBG: Oskwarek 7, Jaworska , Kosczielny 16, Stawowska 15, Łodygowska 14, Kaczor 9, Sikora 8, Szelwicka 2, Deko 1, Kowalska, Rutkowska, Cwill;

MON-POL: Janas 15, Szarzyńska 20, Maj 9, Morawiec 14, Krzysztofik 6, Domańska 2, Trzewikowska, Kutycka, Wilamowska, Gruchot, Sikorska, Trzeciak.