REKLAMA

Kolejny MiniCon przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę, 14 marca, w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się kolejny MiniCon, czyli mini konwent fantastyki. W imprezie wzięło udział fascynatów Mangi, Anime czy gier planszowych. 

Fantastyka to, wydawałoby się, niszowa dziedzina kultury. Mało kto o niej mówi, a i fanów tego stylu nie bardzo widać. Jeżeli ktoś dotychczas myślał w ten sposób, powinien szybko zmienić swoje postrzeganie i koniecznie zobaczyć naszą fotorelację z sobotniej imprezy.

MiniCon to impreza, która jest miniaturowym odpowiednikiem kilkudniowych konwentów fantastyki. Jednak o tym, że ta impreza jest „mini” przesądza jedynie fakt, że trwa ona jeden dzień, bowiem według specjalistów, prawdziwy konwent musi trwać przynajmniej cały weekend.W MDK-u można było zobaczyć pokaż wczesnośredniowiecznej mody czy zapoznać się ze sposobami walki w X i XI wieku. Poza tym, fani fantastycznego spędzania czasu mogli zapoznać się z ciekawymi, japońskimi historiami, wziąć udział w licznych konkursach czy pograć w lubiane przez wszystkich planszówki.

Impreza przyciąga naprawdę sporą grupę fanów fantastyki. Organizatorzy imprezy przed tegoroczną edycją zdradzili, że MDK powoli staje się zbyt mały na pomieszczenie wszystkich atrakcji. Nowa siedziba, szykowana na tę instytucję, daje jednak nadzieję na zwiększenie zakresu konwentu. Czy kolejna impreza będzie więc kilkudniowa? Na odpowiedź przyjdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU