Do płockiej policji wpłynęło kolejne zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym – ponownie w budynku sądu. To już drugi alarm bombowy.
Przypomnijmy, pierwszy alarm miał miejsce około godziny 9. Wówczas ewakuowano 250 pracowników Sądu Okręgowego i Rejonowego, a na miejsce wysłano pirotechników, którzy sprawdzili teren – zgodnie z przypuszczeniami ładunku nie znaleziono.
Kilka godzin po tym zajściu wpłynęła kolejna, podobna informacja.
– Około godziny 12 otrzymaliśmy zgłoszenie, zgodnie z którym o godzinie 14 eksplozji miał ulec ładunek w siedzibie sądu – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Policjanci udali się na miejsce i prowadzą czynności w tej sprawie – dodał.
Teren w okolicy sądu został zabezpieczony przez policję, straż miejską i straż pożarną. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu – ewakuacji jednak nie przeprowadzono.


















![Kolejna edycja Urbexomanii. Co przygotowano i czym jest prawdziwy urbex? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/08/urbex-360x180.jpeg)













![Najlepsi żeglarze rywalizowali w Płocku na Mistrzostwach Polski klasy Micro – ORLEN Cup [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Regaty-ORLEN-Cup-Mistrzostwa-Polski-Micro-2025-15-360x180.jpg)











