REKLAMA

Kolejne sukcesy płockich wojowników

REKLAMA

W sobotę, 14 marca, w Gdyni odbył się VI Otwarty Turniej Wushu Tradycyjnego. Sześcioosobowa reprezentacja UKS Fu Hok Kuen Płock zdobyła tam aż 8 medali.

Zawodnicy z Płocka na zawodach w Gdyni zdobyli cztery złote medale, dwa srebrne oraz dwa brązowe. Płocczanie wzięli udział między innymi w Sandzie. W pełnym kontakcie, swój pierwszy w życiu start zaliczył Paweł Pokorski. Płocczanin, oprócz złotego medalu, przywiózł z Gdyni również tytuł najlepszego zawodnika konkurencji walk. W lekkim kontakcie debiutował Szymon Pokorski, który wywalczył drugie miejsce i srebrny medal.

W konkurencjach form ręcznych dziewcząt i chłopców, w kategorii wiekowej do 14 lat, świetnie spisali się Natalia i Kajetan Adamscy, zdobywając aż dwa brązowe medale. Dobre występy zaliczył także Michał Wojciechowski, który za swoje starty w konkurencjach form ręcznych oraz form z bronią długą seniorów, zdobył dwa złote medale. Złoty i srebrny medal w konkurencjach form ręcznych oraz form z bronią długą seniorek, a także tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Anita Tomaszewska. Najlepsza zawodniczka z Gdyni przygotowuje się obecnie do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Wushu Tradycyjnego, które odbędą się pod koniec maja w Bułgarii.Trenerami płockiej grupy Wushu są Zbigniew i Anna Błaszczak.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU