Kolejne klucze do „Mieszkań na start” rozdane

REKLAMA

Prezydent Płocka – Andrzej Nowakowski, wręczał w czwartek wraz z przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego klucze do mieszkań, które zostały stworzone w ramach programu “Mieszkanie na start”. Młodzi ludzie od dziś będą mogli korzystać z lokali przy ul. Padlewskiego 6.

fot. PetroNews

25 maja w samo południe prezydent Andrzej Nowakowski wraz z przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego wręczał klucze do mieszkań, które jeszcze niedawno mieściły się w zaniedbanej kamiennicy. Młodzi już dziś mogli wejść do świeżo wyremontowanych lokali, bowiem obecny wygląd kamiennicy w żaden sposób nie przypomina tego budynku, który jeszcze kilka miesięcy temu straszył przy ul. Padlewskiego 6.

PowiązaneTematy

– W Płocku to kolejna inwestycja „Mieszkań na start”, gdzie młodzi ludzie będą mieli szansę  mieszkać w Płocku w mieszkaniach na wynajem wybudowanych przez miejską spółkę MTBS, przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego. To ma pozwolić przede wszystkim młodym ludziom stanąć na nogi przez 5, może 10 lat, by później mogli normalnie funkcjonować w swoim mieście, w Płocku – mówił Andrzej Nowakowski.

Prezydent podkreślił, że tego rodzaju mieszkania dają szansę młodym ludziom na funkcjonowanie i pracę w naszym mieście. Program mieszkań realizowany jest od 2011 roku. Budynków mieszkalnych zostało wyremontowanych do tej pory już 6, blok przy ul. Padlewskiego 6 jest 7. tego rodzaju inwestycją.  Tym razem 16 kluczy do mieszkań trafiło w ręce nowych najemców.