REKLAMA

Kolejna inwestycja w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku

REKLAMA

Budowa nowego Głównego Punktu Zasilania GPZ-3 w Zakładzie Elektrociepłowni w Płocku to nowa inwestycja realizowana na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN. Będzie to największa tego typu inwestycja w Polsce i jedna z większych w Europie.

Zgodnie ze strategią do 2030 roku, Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesne i przyjazne środowisku technologie energetyczne. Projekt, który będzie realizowany przez Energa Invest, umożliwi m.in. zasilenie instalacji produkcyjnych niezbędnych do rozbudowy Zakładu Produkcyjnego w Płocku, w tym infrastruktury wchodzącej w program rozwoju petrochemii.

Energa Invest, jako lider konsorcjum wykonawców, podpisała z PKN ORLEN umowę dotyczącą budowy nowego GPZ-3 w Zakładzie Elektrociepłowni w Płocku. Inwestycja obejmuje zaprojektowanie, a następnie wybudowanie i rozruch 24-polowej rozdzielnicy 110 kV (GIS), 56 pól rozdzielnic 30 kV oraz układu zasilania z bloku gazowo-parowego poprzez dwa transformatory 75 MVA z przesuwnikami fazowymi.

Jak podkreśla Marek Domozych, Dyrektor Biura Projektów Elektroenergetycznych w Enerdze Invest, Grupa Energa z sukcesem przechodzi przez proces integracji z Grupą ORLEN.

– Jest on ukierunkowany na rozwój spółki jako wyspecjalizowanego podmiotu inżynieryjnego, który będzie realizował zadania dla pozostałych spółek należących do Grupy, w szczególności w formule EPC, czyli „pod klucz”, i GRI – generalnej realizacji inwestycji. Mamy w tym zakresie już pierwsze znaczące osiągnięcia – wyjaśnia Marek Domozych.Dzięki inwestycji, połączenia pomiędzy rozdzielnią 110 kV a 30 kV realizowane będą poprzez linie kablowe 110 kV oraz cztery transformatory o mocy 75 MVA 110/30 kV. Ponadto, inwestycja zakłada budowę ponad 5 km szynoprzewodów o napięciu 30 kV oraz ponad 0,6 km o napięciu 20 kV.

Według planów, projekt ma być zrealizowany w ciągu 23 miesięcy.

Największa elektrociepłownia w Polsce. Jak wygląda?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU