Kolejna informacja o bombie. Tym razem w siedzibie PiS

REKLAMA

We wtorek około południa otrzymaliśmy informację o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Płocku.

5 lutego około godz. 12 Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku, przekazała nam informację o akcji w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Stary Rynek 5.

– Wszystkie służby są na miejscu, trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej,  dwa radiowozy policji, straż miejska. Ulica jest obecnie nieprzejezdna, mundurowi kierują ruchem – wyjaśnia rzecznik.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, informację o podłożonej bombie, która wkrótce ma wybuchnąć, przesłano do siedziby PiS drogą mailową. Wszystkie osoby są ewakuowane z budynku.

PowiązaneTematy

Aktualizacja

Jak wyjaśnia sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, około godz. 11.40 do płockiej policji wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o możliwości podłożenia materiału wybuchowego w budynku w Płocku przy ul. Stary Rynek 5.

– Zamknięta dla ruchu pojazdów jest ul. Bielska, od skrzyżowania z ul. Kwiatka oraz ul. Zduńska. Na miejsce już skierowani zostali policyjni pirotechnicy oraz policjant z psem wyszkolonym do poszukiwań materiałów wybuchowych. W tej chwili budynek opuściło 6 osób – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Ewakuowano również osoby z sąsiedniej kamienicy, łącznie 14 osób.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika