REKLAMA

KM: W czwartek jak w niedzielę, w weekend objazdy

REKLAMA

Jak poinformowała Komunikacja Miejska w Płocku w Boże Ciało autobusy będą jeździły wg niedzielnego rozkładu jazdy. Natomiast w weekend czekają nas objazdy, powstanie też linia zastępcza x7.

KM Płock poinformowała, że w czwartek, 30 maja (Boże Ciało) autobusy będą kursowały według niedzielnego rozkładu jazdy, natomiast w piątek będzie obowiązywał rozkład jazdy na dzień roboczy, z pominięciem kursów szkolnych.

Objazdy podczas Pikniku Lotniczego

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca, z powodu zamknięcia dla ruchu Mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego na czas Pikniku Lotniczego, autobusy linii 2, 7, 21 oraz N2 zostaną skierowane na trasy objazdowe, zostanie też uruchomiona linia komunikacji zastępczej x7.

W czasie objazdów przystanek Zoo (w al. Kilińskiego) w obydwu kierunkach nie będzie obsługiwany, dojazd na Radziwie, Tokary oraz do Gór i Ciechomic możliwy będzie wyłącznie autobusami linii komunikacji zastępczej x7 kursującymi z Podolszyc z częstotliwością co godzinę, autobusy linii 2 i 7 zostaną skierowane ul. Wyszogrodzką na Podolszyce, autobusy linii 21 ominą Radziwie.

Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu.

Autobusy linii 2:

• z Winiar pojadą stałą trasą tylko do przystanku Gradowskiego (na ul. Kolegialnej), następnie zatrzymując się na wszystkich napotkanych przystankach przejadą ul. Wyszogrodzką do przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przed skrzyżowaniem z al. Armii Krajowej), gdzie zakończą trasę (uwaga na objazdy na Podolszycach w związku z zamknięciem skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków przy Wiśle); ominą przystanek Zoo oraz wszystkie przystanki na Radziwiu i Tokarach;

• w stronę Winiar rozpoczną trasę dopiero na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u), następnie zatrzymując się na wszystkich napotkanych przystankach przejadą ul. Wyszogrodzką do przystanku Misjonarska (na ul. Sienkiewicza), a dalej stałą trasą w stronę Winiar; nie obsłużą przystanków Podolszyce i Czwartaków, żadnego przystanku na Tokarach i Radziwiu, a także przystanku Zoo.

UWAGA: na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u) obowiązywać będzie rozkład jazdy z przystanku Cicha w stronę Winiar.

W sobotę i niedzielę nie będą zrealizowane kursy linii 2 o godz. 22:43 z Rembielińskiego do Tokar oraz o godz. 23:04 z Tokar do Jachowicza – dojazd do Tokar po godz. 22 możliwy będzie autobusem linii 7 o godz. 22:23 z Kostrogaju, a dalej autobusem linii komunikacji zastępczej x7 o godz. 22:55 z przyst. Armii Krajowej (przy LIDL-u).

Autobusy linii 7:

• z Kostrogaju pojadą stałą trasą tylko do przystanku Gradowskiego (na ul. Kolegialnej), następnie zatrzymując się na wszystkich napotkanych przystankach przejadą ul. Wyszogrodzką do przystanku Armii Krajowej na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u, gdzie oczekiwać będzie autobus linii komunikacji zastępczej x7 w stronę Tokar, Radziwia, Gór i Ciechomic (patrz niżej); ominą przystanek Zoo oraz wszystkie przystanki na Radziwiu, w Górach i Ciechomicach;

• w stronę Kostrogaju rozpoczną trasę na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u, odjeżdżać będą zawsze dopiero po przyjeździe autobusu linii komunikacji zastępczej x7 z Ciechomic, Gór, Radziwia i Tokar), następnie zatrzymując się na wszystkich napotkanych przystankach przejadą ul. Wyszogrodzką do przystanku Misjonarska (na ul. Sienkiewicza), a dalej stałą trasą w stronę Kostrogaju; nie obsłużą żadnego przystanku w Ciechomicach, Górach i na Radziwiu, a także przystanku Zoo.

UWAGA: na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u) obowiązywać będzie rozkład jazdy z przystanku Cicha w stronę Kostrogaju.

W sobotę i niedzielę nie będą zrealizowane kursy linii 7 o godz. 12:06 z Kwiatka do Ciechomic, 19:47 z Kostrogaju do Ciechomic oraz o 12:34 i 20:35 z Ciechomic do Jachowicza. Dojazd z Ciechomic i Radziwia do Orlenu możliwy będzie autobusami linii x7 o godz. 4:28, 12:28 i 20:28 z Ciechomic, a dalej autobusami linii 35 z przystanku Armii Krajowej (przy LIDL-u). Dojazd z Orlenu do Radziwia i Ciechomic możliwy będzie autobusami linii 33lub 35, a następnie autobusami linii x7 o godz. 6:55, 14:55 i 22:55 z przystanku Armii Krajowej (przy LIDL-u).

Autobusy linii komunikacji zastępczej x7:

• w stronę Radziwia i Ciechomic rozpoczną trasę na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u), skąd odjeżdżać będą dopiero po przyjeździe autobusu linii 7 z centrum, następnie pojadą mostem Solidarności do przystanku Tokary i dalej ulicami Dobrzykowską, Kościelną, Portową, Popłacińską, Kolejową, Kutnowską, Góry, Ciechomicką do pętli Ciechomice;

• z Ciechomic pojadą ulicami Ciechomicką, Góry, Kutnowską, Kolejową, Popłacińską, Portową, Kolejową, Cichą, Dobrzykowską (z wjazdem na przystanek Tokary), a dalej mostem Solidarności do przystanku Armii Krajowej (przy LIDL-u), na który dojadą przed odjazdem autobusu linii 7 w stronę centrum i Kostrogaju.

ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY LINII x7

UWAGA – bilet jednorazowy skasowany w autobusie linii 2 lub 7 w stronę Podolszyc zachowuje ważność w autobusie linii x7 w stronę Ciechomic przez 60 min. od momentu skasowania; bilet jednorazowy skasowany w autobusie linii x7 w stronę Podolszyc zachowuje ważność w autobusie linii 2 lub 7 w stronę centrum przez 60 min. od momentu skasowania.

Autobusy linii 21 w obydwu kierunkach pojadą ul. Wyszogrodzką i mostem Solidarności; ominą przystanek Zoo oraz wszystkie przystanki na Radziwiu; między Starym Miastem a Tokarami zatrzymywać się będą na wszystkich napotkanych przystankach.

Autobusy linii N2:

• w stronę Ciechomic pojadą stałą trasą tylko do przystanku Gradowskiego (na ul. Kolegialnej), a następnie zatrzymując się na wszystkich napotkanych przystankach przejadą ul. Wyszogrodzką, mostem Solidarności, ul. Dobrzykowską (bez wjazdu na Tokary) i Kościelną do przystanku Radziwie, stacja kol. na ul. Kolejowej, gdzie powrócą na trasę do Ciechomic; ominą przystanki Zoo, rondo Lajourdie, Portowa, Radziwie, straż i Kościelna;

• z Ciechomic pojadą stałą trasą do przystanku Radziwie, stacja kol. (na ul. Kolejowej), a następnie zatrzymując się na wszystkich napotkanych przystankach przejadą ul. Cichą, Dobrzykowską (bez wjazdu na Tokary), mostem Solidarności, ul. Wyszogrodzką do przystanku Misjonarska, a dalej stałą trasą na Kostrogaj; ominą przystanki Radziwie, straż, Portowa, rondo Lajourdie i Zoo.UWAGA: objazd dla linii N2 obowiązywać będzie tylko nocy z soboty 1 czerwca na niedzielę 2 czerwca.

Zmiana obsługi przystanków:

– Zoo – w czasie objazdu przystanek nie będzie obsługiwany (w obydwu kierunkach);

– rondo LajourdiePortowaRadziwie, strażKościelnaCichaGąbińskaOD NadwiślańskiOD Złote PiaskiOD OazaTokaryRadziwie, stacja kolejowa, Góry, Przyszkolna, Łącka, Semestralna, Browarna, Ziołowa, Św. Faustyny, Jeziorna, Ciechomice – bez obsługi autobusami linii 2 i 7, przystanki będą obsługiwane autobusami linii komunikacji zastępczej x7.

Objazdy na Podolszycach

Z powodu zamknięcia dla ruchu skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków przy Wiśle na czas przebudowy od piątku 31 maja od około godz. 10 do niedzieli 2 czerwca do końca kursowania autobusów linii nocnej N1 (nad ranem 3 czerwca) autobusy linii 231214,192024252627283035 i N1 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Uwaga! W przypadku wystąpienia utrudnień w miejscu przebudowy objazd może zostać wprowadzony nawet kilka godzin wcześniej. Objazd może zostać odwołany wcześniej w przypadku wcześniejszego zakończenia prac.

W czasie objazdów autobusy linii 3, 20, 26 i N1 ominą przystanek Czwartaków (w obydwu kierunkach – przystanek Czwartaków nie będzie obsługiwany), autobusy linii 1419,24 i 35 (na kursach do/z Podolszyc) zakończą i rozpoczną trasę na przystanku Sikorskiego (nie dojadą do pętli Podolszyce), autobusy linii 2 zakończą i rozpoczną trasę na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej) – nie dojadą do przystanku Czwartaków i pętli Podolszyce. Autobusy linii 12252728 i 30 nie wjadą w al. Jana Pawła II. Dojazd do pętli Podolszyce możliwy będzie tylko autobusami linii 20222633 i N1.

Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu.

Autobusy linii 2:

• w stronę Podolszyc zakończą trasę już na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przed skrzyżowaniem z al. Armii Krajowej), nie dojadą do przystanków Czwartaków i Podolszyce;

• w stronę Winiar rozpoczną trasę dopiero na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u), nie obsłużą przystanków Podolszyce i Czwartaków. UWAGA – w sobotę i niedzielę autobusy linii 2 nie będą dojeżdżały na Radziwie z powodu zamknięcia mostu Legionów Józefa Piłsudskiego w czasie Pikniku Lotniczego (patrz komunikat).

Autobusy linii 3:

w obydwu kierunkach pojadą prosto ul. Wyszogrodzką bez wjazdu w ul. Czwartaków; ominą przystanek Czwartaków. Kursy z Podolszyc rozpoczną trasę dopiero na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy LIDL-u).

Autobusy linii 12, 25, 27, 28 i 30:

w obydwu kierunkach pojadą prosto ul. Wyszogrodzką bez wjazdu w al. Jana Pawła II; ominą przystanki Skotnickiego, Św. Wojciecha, Wiśniewskiego i Podolszyce.

Autobusy linii 14, 19, 24 i 35 (tylko na kursach do/z Podolszyc):

nie dojadą do pętli Podolszyce, ostatnim przystankiem dla ww. linii w stronę Podolszyc będzie już przystanek Sikorskiego (przedostatni). Pierwszym przystankiem ww. linii w stronę centrum będzie dopiero przystanek Sikorskiego (pierwszy za pętlą). Autobusy linii 35 do/z Borowiczek pojadą bez zmian.

Autobusy linii 20, 26, N1:

w obydwu kierunkach ominą przystanek Czwartaków (pozostałe przystanki obsłużą bez zmian). Autobusy linii N1 na pętli Podolszyce w stronę Borowiczek zatrzymają się na przystanku po przeciwnej stronie ulicy (na przyst. początkowym linii 22, 26 itd.).

Zmiana obsługi przystanków:

– Czwartaków – w czasie objazdu przystanek nie będzie obsługiwany;

– Podolszyce – przystanek nie będzie obsługiwany autobusami linii 231214192425,272830 i 35; autobusy linii N1 w stronę Borowiczek odjeżdżać będą z przystanku po przeciwnej stronie ulicy (na przyst. początkowym linii 22, 26 itd.);

– Skotnickiego, Św. Wojciecha, Wiśniewskiego – przystanki nie będą obsługiwane autobusami linii 12252728 i 30.

Pozostałe przystanki obsługiwane będą bez zmian.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU