Kiedy powstanie nowy sięgacz od ulicy Żyznej?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Osiedle “Nad Rosicą” to nowoczesny kompleks mieszkaniowy, który stał się obiektem zainteresowania płockich radnych. Problemem stał się sięgacz od ulicy Żyznej. 

– Proszę o udostępnienie i upublicznienie wszelkiej korespondencji pomiędzy Urzędem Miasta Płocka a deweloperem, budującym kompleks mieszkaniowy “Nad Rosicą” na osiedlu Zielony Jar, w zakresie skomunikowania z miejską infrastrukturą drogową – pisze Artur Jaroszewski w interpelacji. – Nowoczesny kompleks Nad Rosicą został zbudowany przez dewelopera bez oddania do użytku drogi dojazdowej – sięgacza od ul. Żyznej. Mieszkańcy korzystają ze zdewastowanych fragmentów drogi pozostałej po budowie ich domów, po której dodatkowo porusza się ciężki sprzęt realizujący kolejną inwestycję – dodaje w swojej interpelacji Wojciech Hetkowski.

Według radnych droga, po której mieszkańcy nowoczesnego bloku są zmuszeni dojeżdżać do swoich domów, nie odpowiada żadnym standardom i zagraża bezpieczeństwu w jej obrębie. – Brak właściwego oświetlenia, nierówne prowizoryczne płyty, wystające w sposób chaotyczny studzienki itp. są przyczyną licznych uszkodzeń poruszających się tam pojazdów. Mieszkańcy na sporych odcinkach tej drogi nie mają nawet prowizorycznego chodnika, przez co narażeni są na niebezpieczeństwa związane z ruchem pojazdów, a w okresie opadów zmuszeni są do poruszania się po głębokim błocie, także z wózkami i malutkimi dziećmi – przejmuje się radny Hetkowski.

Osiedle “Nad Rosicą” jest zamieszkiwane przez kilkaset osób. W pobliżu powstają kolejne inwestycje i w związku z tym, zaimprowizowana droga służy także jako dojazd dla sprzętu ciężkiego, biorącego udział w budowie. – Kto, w świetle istniejących uzgodnień, dokumentów i obowiązujących przepisów prawa, odpowiada za wybudowanie dróg dojazdowych wraz z chodnikami, umożliwiających mieszkańcom dojazd/dojście do najbliższych ulic: ul. Żyznej lub al. Armii Krajowej? – pyta radny Jaroszewski.

– Budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia – czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta Jacka Terebusa. – Szczegółowe warunki budowy lub przebudowy określa porozumienie zawarte pomiędzy Urzędem Miasta Płocka a Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym INBUD Stefan Karczewski.

Do tej pory nie ma informacji kiedy wyremontowana droga miałaby powstać. Nie wiadomo też, czy na mocy porozumienia powstaną dwie drogi, jedna dla mieszkańców, druga – obsługująca budowę. Prezydent Terebus w odpowiedzi skierowanej do Artura Jaroszewskiego oraz Wojciecha Hetkowskiego zapewnia, że gdy tylko porozumienie zostanie podpisane, zostanie ono podane do publicznej informacji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji