Kenijczycy pobiegną po mostach

REKLAMA

Gwiazdy światowego maratonu wystartują w drugiej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów. W Płockich zawodach wezmą udział biegacze z Kenii, a także dwójka zawodników reprezentujących Węgry. 

Hellen Jepkosgei Kimutaito to 31-letnia Kenijka, która specjalizuje się w biegach ulicznych. Jej wizytówką jest rekord życiowy – w kwietniu 2012 roku Hellen wystartowała w prestiżowym półmaratonie w niemieckim Paderborn, gdzie uzyskała czas 1 godz. 13 min 14 sek. Warto dodać, że jest to wynik lepszy o ponad pół minuty od rezultatu, jaki zanotował Vladimir Tonczyński, zwycięzca pierwszej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów. Na swoim koncie ma wiele wygranych na dystansie półmaratonu m.in. w Sobótce, Rzeszowie, Grodzisku oraz Rijece.

PowiązaneTematy

W Płocku wystartuje także Elisha Kiprotich Sawe z Kenii. To  zawodnik doskonale znany amatorom i kibicom biegów ulicznych w Polsce i Europie. Wygrywał m. in. maratony w Podgoricy i Bańskiej Bystrzycy, półmaratony w Mondsee, Grodzisku i Nowej Soli oraz silnie obsadzony bieg na 10 km w Weiz w Austrii. Legitymuje się doskonałymi rekordami życiowymi: półmaraton – 1 godz. 3 min 55 sek. oraz maraton- 2 godz. 15 min. W poprzednim roku Elisha zwyciężał ponad dwudziestokrotnie.

Przypomnijmy: Półmaraton Dwóch Mostów odbędzie się w niedzielę, 15 września.