REKLAMA

Katolickie Radio Płock przeszło do historii

REKLAMA

KRP to skrót, który od 23 lat markuje najstarszą płocką stację radiową oraz pierwszą katolicką w naszym kraju. Niestety, trzy doskonale znane litery od dzisiaj są historią.

Radio, o którym mowa, było jedyną stacją nadającą w pełni z naszego miasta. Tu znajdowało się wszystko – redakcja, studia nagraniowe, administracja czy nadajniki. Codziennie o godzinie 6 prowadzący budzili do życia prawie 250 tysięcy osób, gdyż taki szacowany zasięg posiadało KRP.

Wzmianki o zakończeniu pracy Katolickiego Radia Płock zaczęły pojawiać się w styczniu tego roku. Mówiono różnie, choć oficjalna wersja podawała konieczność fuzji obu stacji posiadanych przez diecezję płocką, czyli KRP i KRC z Ciechanowa.Regulując swoje odbiorniki, możecie się zdziwić. Gdy wybierzecie częstotliwość 104.3 FM, na ekranach waszych urządzeń zamiast KRP, pojawi się skrót KRDP, czyli Katolickie Radio Diecezji Płockiej, którego główna siedziba znajduje się w Ciechanowie i to z tej miejscowości płynie do nadajników cały program. A gdzie w tym wszystkim nasze miasto? Stolica diecezji oraz miejsce, gdzie mieściło się legendarne KRP? Z Płocka podawane są jedynie lokalne informacje, nadawane z Ciechanowa. Z naszych informacji wynika, że większość pracowników płockiego radia zostało zwolnionych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. mymar says:

  … przeniesli radio z miasta do… dziury zabitej dechami!!!

 2. Grzesiek Samoraj says:

  Biskup okazał się żądny kasy… I dlatego urzad miasta nic nie zrobił a częstotliwość 104,3 zostało usunięte z mojego radia.

 3. Hirek says:

  Ciechanów to zdecydowanie lepsze miasto dla biznesu. U nas każdy chce wszystko za darmo. A nawet jak dostanie za darmo to potem opluje i obsmaruje.
  Jak tutaj ma radio na siebie zarobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU