REKLAMA

Kamizelki dla przedszkolaków

REKLAMA

Prawie 1000 przedszkolaków otrzyma kamizelki odblaskowe, w które będą ubierane na każdy spacer poza budynkiem przedszkola. Urząd Miasta wprowadza standard, mający wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

– Odblaski są bardzo ważne. Wpływają na bezpieczeństwo dzięki lepszej widoczności, a ta, szczególnie teraz, w trakcie zimy, jest niezwykle istotna. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej akcji dzieci będą lepiej zauważalni na drodze. Chcemy, aby widok przedszkolaków ubranych w kamizelki odblaskowe w trakcie spacerów był standardem dla każdego przedszkola – powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

[pullquote]Chcemy, aby widok przedszkolaków ubranych w kamizelki odblaskowe w trakcie spacerów był standardem dla każdego przedszkola – Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.[/pullquote]

W kamizelki odblaskowe zostaną wyposażone wszystkie przedszkola publiczne i dwie placówki prywatne, czyli prawie 1000 dzieciaków. Dziś, w Novym Kinie Przedwiośnie, nastąpiło uroczyste wręczenie części z nich – przez prezydenta Płocka, w towarzystwie Mirosława Zubka, prezesa Orlen Transport i strażników miejskich. Reszta ma zostać dostarczona do przedszkoli w przeciągu tygodnia.– Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Jako lider paliw płynnych promujemy działania, które zmierzają do jej poprawy, między innymi takich, które podnoszą świadomość otoczenia i uczą dobrych nawyków – mówi Mirosław Zubek, prezes Orlen Transport.

Co ciekawe, kamizelki zostały przygotowane z myślą o najstarszych przedszkolnych grupach. Czemu? Czyżby młodsze dzieci nie chodziły na spacery? Jak podaje ratusz, przydzielono je do najstarszych przedszkolaków ze względów czysto praktycznych. Otóż przekazane odblaski są najmniejszymi, atestowanymi kamizelkami, których nie sposób przerobić ani skrócić. Byłyby one za duże dla młodszych przedszkolaków.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Agnieszka says:

    Dziękujemy, postaramy się o jeszcze lepsze :)

  2. nigel says:

    O a to akurat potrzebny zakup jest. w końcu sensownie wydane pieniądze. fajna akcja. swoją drogą fajne zdjęcia macie na portalu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU