REKLAMA

Kamery będą obserwować wagę

REKLAMA

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w sobotę 3 grudnia wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Wyszogrodzkiej, na wysokości ul. Parcele. Utrudnienia będą związane z montażem kamer na bramownicach oraz urządzeń elektronicznych preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

W najbliższą sobotę wystąpią utrudnienia w ruchu od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. Ruch w tym czasie będzie odbywał się wahadłowo po jednym pasie jezdni.  W ramach prac zostaną zainstalowane kamery do dziennego i nocnego trybu pracy. W niedzielę będą natomiast trwały prace w pasie drogowym, związane z kalibracją i uruchomieniem systemu, które nie będą powodowały utrudnień w ruchu.

PowiązaneTematy

Od poniedziałku rozpocznie się testowanie systemu. Po pomyślnym zakończeniu okresu testów, system preselekcyjnego ważenia pojazdów zacznie być wykorzystywany przez Inspekcję Transportu Drogowego i Policję, które rozpoczną całodobowe kontrole ciężarówek jadących przez Płock.Sobotnio-niedzielne prace na ul. Wyszogrodzkiej (droga krajowa nr 62) na wysokości ul. Parcele będzie prowadziła firma NeuroSoft z Warszawy.